Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość pozostałe 23 listopada 2009, 13:11

autor: Hed

E-Sport: Echa sukcesu polaków na WCG

Sukces polskiej ekipy AGAiN na WCG 2009, o którym pisaliśmy w ubiegłym tygodniu, odbił się echem w mediach i zaowocował zaproszeniem graczy na następny turniej. Tymczasem Universal Soldiers zaprezentowali nowy skład drużyny FIFA, w którym pojawia się część zawodników z D-Link PGS. Ponadto fani drugiej drużyny mogą wygrać nagrody w ogłoszonym wczoraj konkursie.

Sukces polskiej ekipy AGAiN na WCG 2009, o którym pisaliśmy w ubiegłym tygodniu, odbił się echem w mediach i zaowocował zaproszeniem graczy na następny turniej. Tymczasem Universal Soldiers zaprezentowali nowy skład drużyny FIFA, w którym pojawia się część zawodników z D-Link PGS. Ponadto fani drugiej drużyny mogą wygrać nagrody w ogłoszonym wczoraj konkursie.

Counter Strike: Sukces AGAiN w polskich mediach

Polacy wygrali przed tygodniem na międzynarodowej imprezie World Cyber Games 2009, której finały odbyły się w chińskim Chengdu. W wielu kategoriach dziewiątej edycji turnieju dominowali Koreańczycy, ale w przypadku Counter Strike’a na drużynę AGAiN nie było mocnych. W ostatniej walce zawodnicy z naszego kraju zmierzyli się ze szwedzkimi graczami z ekipy fnatic.

Oczywiście nie obyło się bez drobnych potknięć, ale na szczęście drużyna zdołała wywalczyć złoto, co na pewno jest ogromnym sukcesem. Nic dziwnego, że o sprawie zrobiło się głośno także w krajowych mediach. Kilka polskich portali, magazynów i stacji telewizyjnych przygotowało relacje z tegorocznych WCG, zapraszając do rozmowy samych przedstawicieli drużyny AGAiN.

E-Sport: Echa sukcesu polaków na WCG - ilustracja #1

Krótki materiał pojawił się na Polsacie (w programie Się Kręci) – pokazano w nim między innymi kulisy imprezy i wywiady z samą ekipą. Jakub „kuben” Gurczyński z AGAiN udzielił tymczasem wywiadu serwisowi Gazeta.pl, w którym opowiedział chociażby o trudach treningu. Łukasz „Luq” Wnęk został natomiast zaproszony do programu W rytmie miasta (TVN Warszawa).

Zwykle temat e-spotu w dużych mediach jest traktowany po macoszemu lub po prostu omijany. Być może powyższy odzew wpłynie pozytywnie na rozwój rodzimego e-sportu, któremu do azjatyckich wzorców oczywiście jeszcze bardzo daleko. Warto dodać, że drużyna AGAiN została oficjalnie zaproszona na turniej World eSports Masters 2009.

FIFA: Universal Soldiers rekrutują świeżą krew

Organizacja Universal Soldiers przygotowała i zaprezentowała nowy zespół pod kątem gry FIFA 10. W jego składzie znalazło się łącznie sześciu graczy, którzy będą reprezentować formację na konsolach i pecetach. Siłę drużyny stanowi kilku dobrze znanych w Polsce zawodników – są wśród nich między innymi reprezentanci D-Link PGS oraz BenQ DELTAeSPORTS.COM.

Wybór świeżej krwi do drużyny oznacza pożegnanie się z niektórymi zawodnikami. Obecnie w skład ekipy wchodzą: Maciej „beLu” Bełus, Patryk „Devon” Fortuna, Kamil „Falcon” Sokołowski, Karol „Kargul” Rogaczewski, Piotr „WyszyN” Wyszyński oraz Michał „m1” Rynio. Trójka z wymienionych osób (m1, Devon, beLu) ma na koncie złote medale zdobyte na Mistrzostwach Europy ENC.

Universal Soldiers FIFA:

  • Maciej „beLu” Bełus
  • Patryk „Devon” Fortuna
  • Kamil „Falcon” Sokołowski
  • Karol „Kargul” Rogaczewski
  • Piotr „WyszyN” Wyszyński
  • Michał „m1” Rynio

D-Link PGS: Wygraj zestaw kibica

Ekipa D-Link PGS przygotowała konkurs dla wszystkich fanów drużyny. Można w nim wygrać tzw. „zestawy kibica”, składające się z koszulki, smyczy oraz czapki z logami D-Link PGS. Żeby wziąć udział w konkursie wystarczy dołączyć do grupy fanów zespołu w serwisie Facebook i „polubić” wiadomość dotyczącą właśnie opisywanej zabawy.

Konkurs potrwa do 28 listopada tego roku. Dzień później organizatorzy wylosują trzech szczęśliwców, którzy otrzymają wspomniane upominki. Więcej informacji znajdziecie na oficjalnej stronie D-Link PGS, zawierającej także ogólne informacje na temat sceny e-sportowej. Wiadomości o drużynie pojawiają się od niedawna także na specjalnym kanale Twitter.

E-Sport: Echa sukcesu polaków na WCG - ilustracja #2
GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.