Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 26 maja 2010, 12:10

Wieści ze świata (Just Cause 2, BioShock 2, Prince of Persia) 26/05/10

„Wieści ze świata” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dzisiaj piszemy m.in. o dacie europejskiej premiery Front Mission Evolved, promocjach na Steamie, dodatkach do Just Cause 2, nowego Prince of Persia i BioShock 2, wielkiej aktualizacji EverQuest II, a także nowych informacjach na temat Crackdown 2. Zapraszamy do lektury.

„Wieści ze świata” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dzisiaj piszemy m.in. o dacie europejskiej premiery Front Mission Evolved, promocjach na Steamie, dodatkach do Just Cause 2, nowego Prince of Persia i BioShock 2, wielkiej aktualizacji EverQuest II, a także nowych informacjach na temat Crackdown 2. Zapraszamy do lektury.

Front Mission Evolved

Europejski oddział firmy Square Enix poinformował, że gra akcji TPP o tytule Front Mission Evolved (PC, X360, PS3) zadebiutuje na Starym Kontynencie 17 września bieżącego roku. Za sprawą FME Japończycy podjęli próbę rozwoju marki, zapoczątkowanej jeszcze w SNES-ie w latach 90. Wówczas seria należała jednak do gatunku strategii turowych.

Wieści ze świata (Just Cause 2, BioShock 2, Prince of Persia) 26/05/10 - ilustracja #1

Aliens vs Predator

Strzelanina FPP Aliens vs Predator będzie jednym z tytułów dostępnych z poziomu platformy OnLive, ujawnił Jason Kingsley, szef studia Rebellion. Oznacza to najprawdopodobniej, że do grona firm wspierających serwis dołączył japoński koncern SEGA. Przypominamy, że OnLive to platforma oferująca rozgrywkę w technologii Cloud (gracz łączy się z serwerem, na którym zainstalowana została gra i streamuje stamtąd obraz w czasie rzeczywistym na ekran komputera lub TV). Od 17 czerwca serwis będzie dostępny dla mieszkańców Stanów Zjednoczonych. Wszystko wskazuje na to, że do Europy zawędruje jeszcze w tym roku.

Steam

W tym tygodniu promocją cenową Steam objęte zostały trzy ciekawe produkty dostępne z poziomu platformy dystrybucji cyfrowej firmy Valve. Są nimi: Hearts of Iron III (50% obniżka – 14,99 euro, czyli ok. 60 złotych), Europa Universalis III Complete (50% obniżka – 14,99 euro), a także kompilacja LucasArts Adventure Pack, w skład której wchodzą gry Indiana Jones and the Fate of Atlantis, Indiana Jones and the Last Crusade oraz Loom and The Dig (50% obniżka – 4,49 euro, czyli ok. 18 złotych). Specjalna cena obowiązywać będzie do najbliższej niedzieli włącznie.

Just Cause 2

Studio Avalanche udostępniło nowy dodatek DLC do efektownej gry akcji Just Cause 2 (dostępny z poziomu PlayStation Network, Xbox Live i Steama). Jest nim zapowiedziany w kwietniu tzw. Black Market Boom Pack, składający się z trzech nowych rodzajów broni: Quad Rocket Launcher, Cluster Bomb Launcher oraz Air Propulsion Gun. Jego cena ustalona została na poziomie 1,99 euro.

Prince of Persia: The Forgotten Sands

Posiadacze przygodowej gry akcji Prince of Persia: The Forgotten Sands (PC, PS3, X360), mieszkający w krajach, w których usługa Uplay firmy Ubisoft jest obsługiwana poprawnie, mogą pobrać za darmo specjalny dodatek odblokowujący dostęp do dwóch nowych skinów postaci. W ten prosty sposób mogą zamienić skórkę Księcia Persji na jego brata, Malika, lub też Ezio Auditore de Firenze (bohatera Assassin’s Creed II). Polecamy zapoznanie się z krótkim filmem dokumentującym publikację.

EverQuest II

Sony Online Entertainment udostępniło kolejną, wielką aktualizację do gry MMO EverQuest II. Halas Reborn wprowadza zmiany do systemu podróży, wiele nowych obszarów do walki PvP, szereg przedmiotów (w tym mounty do PvP), dodatkowe czary dla wszystkich klas postaci, a także ogromną liczbę nowych questów, w tym zadań fabularnych.

Unreal Development Kit

Ostatnia wersja Unreal Development Kit – darmowej wersji silnika graficznego Unreal Engine 3 – została wyposażona w obsługę narzędzi Scaleform (interfejs gracza) oraz Steamworks (systemu firmy Valve oferującego dostęp do listy przyjaciół, matchmakingu, funkcji przeglądania serwerów itd.). Szczegóły na temat majowej aktualizacji UDK znajdziecie w tym miejscu.

BioShock 2

Rapture Metro Pack – dodatek DLC do pierwszoosobowej gry akcji BioShock 2, wydany 11 maja w wersjach na PlayStation 3 i Xboksa 360 – został wreszcie opublikowany na PC. W jego skład wchodzi m.in. sześć map sieciowych, kilka dodatkowych przedmiotów i osiągnięć oraz nowy tryb zabawy (Kill 'Em Kindly) Wraz z nich światło dzienne ujrzała kolejna łatka, usuwająca z gry kilkanaście błędów i niedoróbek.

Call of Duty: Modern Warfare 2

Infinity Ward zapowiedziało kolejny weekend z podwójnym doświadczeniem w ramach strzelaniny FPP Call of Duty: Modern Warfare 2 (PC, X360, PS3), związany tym razem z obchodami amerykańskiego Święta Pamięci. Double XP Weekend odbędzie się w dniach 29-31 maja.

Crackdown 2

Producenci sandboksowej gry akcji Crackdown 2 poinformowali, że do gry powróci tryb Keys to the City, umożliwiający hasanie po Pacific City maksymalnie dopakowanymi bohaterami (był on niezwykle popularny wśród fanów pierwszej odsłony serii). Jednocześnie przedstawiciele Ruffian Games ujawnili, że w ramach dodatków DLC do Crackdown 2, które z pewnością zostaną wydane po premierze gry, zawarte zostaną nowe bronie, pojazdy, a także tryby rozgrywki, które w niektórych przypadkach będą w stanie diametralnie zmienić formę zabawy.

Wieści ze świata (Just Cause 2, BioShock 2, Prince of Persia) 26/05/10 - ilustracja #2

Galeria obrazków

Polecamy Waszej uwadze najnowsze obrazki w galeriach...

Puzzle Quest 2

Lunar: Silver Star Harmony

Shaiya

Shaun White Skateboarding

Napoleon: Total War

Galeria filmów

A także najnowsze filmy z gier:

DeathSpank - Fabuła

Gramy w Metal Slug XX Gramy!

gry