Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPGPSP
Okładka Lunar: Silver Star Harmony (PSP)
OkładkaLunar: Silver Star Harmony (PSP)

Lunar: Silver Star Harmony PSP

Remake znanej z konsoli Sega CD gry RPG wydanej pierwotnie w 1992 roku. Odświeżona edycja oferuje zupełnie nowy soundtrack, podrasowaną grafikę oraz parę usprawnionych elementów rozgrywki.

RPG | jRPG | tytuły ekskluzywne PlayStation

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Lunar: Silver Star Harmony Premiera PSP

12listopada2009

producent: Game Arts wydawca: XSEED Games Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Lunar: Silver Star Harmony to odświeżona wersja Lunar: The Silver Star wydanego na konsolę Sega CD. Gra jest typowym przedstawicielem gatunku jRPG, swego czasu uznaną zresztą za niezwykle udaną.

Głównym bohaterem gry jest młody chłopak, Alex, który zawsze pragnął zostać wielkim wojownikiem. Takim, jakim był jego wielki idol Dyne, który przed wieloma laty zaginął w tajemniczych okolicznościach. Podczas jego nieobecności siły ciemności zaczęły się rozprzestrzeniać po świecie i rosnąć w siłę. Alex łaknąc przygody postanowił zebrać ze sobą swoich towarzyszy, po czym prawie natychmiast wpada w kłopoty. Fabuła nie odwzorowuje tylko wiernie wydarzeń z pierwowzoru, ale też oferuje zupełnie nowe sceny, rzucające więcej światła na wydarzenia.

Poruszając się po kolejnych lokacjach świata gry trafiamy na nieodłączne w tym gatunku potyczki, których system został tu rozbudowany o tak zwany „Arts Gauge System” znany z Lunar Legend. W czasie walki można wybierać spośród wielu rodzajów ataków, zdecydować się na uleczenie członków drużyny, bądź skorzystać z jakiejś specjalnej umiejętności.

Graficznie mamy do czynienia z zupełnie innym tytułem – w stosunku do oryginału poczyniono ogromne postępy. Dodano oczywiście obsługę trybu panoramicznego, a modele postaci i otoczenie wyglądają jak ręcznie malowane. Przygotowane animacje pozwoliły też na wprowadzenie scenek przerywnikowych, które tym razem wzbogacone są jeszcze dubbingiem.

Osoby mające wcześniej do czynienia z pierwotną wersją gry z pewnością docenią zupełnie odświeżony soundtrack z na nowo skomponowanymi piosenkami oraz efektami dźwiękowymi.

Tryb gry: single player  

Klasyfikacja PEGI Lunar: Silver Star Harmony

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. W grze jest używany wulgarny język. W grze pojawiają się nagość i/lub zachowania seksualne lub nawiązania do zachowań o charakterze seksualnym. Gra zawiera elementy przemocy.