Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 26 maja 2010, 12:35

autor: Anna "omadaha" Karpińska

Nowy zwiastun Two Worlds II w sieci

W sieci pojawił się zwiastun Two Worlds II – drugiej odsłony cRPG-a tworzonego przez polskie studio deweloperskie Reality Pump. Opublikowany film prezentuje wygląd oprawy graficznej i pozwala zapoznać się z krótkimi fragmentami rozgrywki.

W sieci pojawił się zwiastun Two Worlds II – drugiej odsłony cRPG-a tworzonego przez polskie studio deweloperskie Reality Pump. Opublikowany film prezentuje wygląd oprawy graficznej i pozwala zapoznać się z krótkimi fragmentami rozgrywki.Akcja gry Two Worlds II rozpoczyna się w pięć lat po wydarzeniach z części pierwszej. Główny bohater, zamknięty w lochu, odsiaduje wyrok za próbę uwolnienia swojej siostry Kiry. Na początku gry jego sytuacja ulega jednak diametralnej zmianie. Więzienie zostaje bowiem zaatakowane przez grupę orków, którzy uwalniają go i oferują sojusz. Celem gracza staje się wyzwolenie krainy Antaloor spod panowania mrocznego władcy Gandohara i uratowanie siostry.

Twórcy zapowiedzieli, że w stosunku do pierwszej części gry, w „dwójce” gracz otrzyma znacznie większą swobodę poruszania się, nowe środki transportu, dużą ilość zupełnie nowych lokacji, a także będzie mógł w większym stopniu manipulować znalezionymi przedmiotami, co pozwoli mu wykorzystać je na przykład jako oręż.

Wedle ostatnich zapewnień SouthPeak Interactive i TopWare Interactive Two Worlds II trafi do sprzedaży 17 września bieżącego roku w Wielkiej Brytanii i 14 września w Ameryce. Obecnie polska data premiery nie została jeszcze oficjalnie potwierdzona, ale najprawdopodobniej należy spodziewać się jej w podobnym przedziale czasowym. Kontynuacja polskiej produkcji ukaże się w wersji na komputery osobiste, a także konsole Xbox 360 i PlayStation 3.