Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 8 września 2016, 15:15

Wieści ze świata (Interplay, Deus Ex: Mankind Divided, Pokemon GO) 8/9/2016

Dziś piszemy o wyprzedaży marek należących do firmy Interplay, debiutującej niebawem łatce ze wsparciem dla DirectX 12 do Deus Ex: Mankind Divided oraz o 500 milionach pobrań Pokemon GO i zapowiedzi wersji tej gry na Apple Watch. Witajcie w wieściach ze świata – codziennej porcji krótkich wiadomości.

Interplay wyprzedaje swoje marki

Wygląda na to, że legenda branży, firma Interplay, znowu jest w odwrocie (tj. jeszcze bardziej niż do tej pory). Spółka ogłosiła, że zamierza wyprzedać swoją własność intelektualną – obejmuje to „dziesiątki postaci” i ok. 70 marek. Wśród tych ostatnich są m.in. tytuły takie jak Descent, Freespace, Dark Alliance (Baldur’s Gate), Earthworm Jim, Kingpin, MDK czy Sacrifice. Niestety, nie podano przyczyn takiej decyzji. Warto jeszcze wspomnieć, że przy przechodzeniu z rąk do rąk grom nierzadko zdarza się znikać z dystrybucji – dotyczy to zwłaszcza klasycznych pozycji – więc jeśli macie chrapkę na coś z katalogu Interplay, lepiej nie zwlekajcie z ewentualnymi zakupami (np. na GOG.com albo na Steamie).

Deus Ex: Mankind Divided dziś ze wsparciem dla DirectX 12

Jeszcze dzisiaj powinien zostać udostępniony patch do pecetowej wersji gry Deus Ex: Mankind Divided (pol. Rozłam ludzkości), który zapewni jej wsparcie dla DirectX 12 – tak wynika z wypowiedzi przedstawiciela studia Eidos Montreal na Reddicie. Co to oznacza w praktyce? Przede wszystkim lepszą wydajność (prawdopodobnie) w tym tytule dla użytkowników systemu Windows 10. Przy okazji warto jeszcze wspomnieć, że posiadacze Xboksa One dopiero co otrzymali łatkę 1.03, o której pisaliśmy w ubiegłym tygodniu, a kolejnej aktualizacji gracze konsolowi mogą spodziewać się 23 września.

Pokemon GO – 500 mln pobrań i wersja na Apple Watch

Studio Niantic pochwaliło się, że gra Pokemon GO przekroczyła już próg 500 milionów pobrań na systemach Android i iOS (dzięki, Gamasutra). Jest to gigantyczny sukces… i tym bardziej zaskakujący, że jeszcze niecały tydzień temu firma analityczna Sensor Tower donosiła o niecałych 200 milionach pobrań. Ponadto deweloper zapowiedział, że łapanie pokemonów w rzeczywistości rozszerzonej wkrótce stanie się także udziałem użytkowników Apple Watch.

Galeria obrazków

Polecamy też Waszej uwadze najnowsze obrazki w naszej galerii…

Galeria filmów

…jak również najnowsze filmy z gier:

Krzysztof Mysiak

Krzysztof Mysiak

Wpadł w sidła elektronicznej rozrywki przez starszego brata – kolekcjonera gier i gracza. Przez lata młodości nie miał własnego sprzętu nadającego się do grania, więc inwestował czas w wertowanie GOL-owskiej Wielkiej Encyklopedii Gier (i CD-Action). Swoje przeznaczenie dopełnił krótko po maturze, w 2013 roku, wysyłając CV do krakowskiej redakcji. Zdobył wykształcenie dwuklasowca – bibliotekarza/infobrokera – ale zamiast pójść w ślady Deckarda Caina czy Handlarza Cieni, wolał kontynuować karierę autora wiadomości ze świata (i nie tylko). Po paru latach wiercenia dziury w brzuchu połowie redakcji wyszarpał miejsce w gronie pracowników GRYOnline.pl i w 2017 r. przeniósł się do Krakowa. Zanim wyfrunął stamtąd do Poznania (w 2020 r.), zdążył zostać zapamiętany jako ten koleś, który bywa na tolkienowskich konwentach, jeździ paskudnym Subaru Imprezą i wywija mieczem na firmowym parkingu. Dziś z dystansu dogląda Encyklopedię Gier i Serwis Informacyjny.

więcej