Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 27 stycznia 2016, 14:42

autor: Draug

Wieści ze świata (Guild Wars 2, H1Z1, Insomniac Games, Life is Strange) 27/1/2016

Dziś piszemy m.in. o dużej zimowej aktualizacji do Guild Wars 2, ożywieniu tematu H1Z1 na PS4, teaserze nowej gry studia Insomniac Games oraz o konkursie fotograficznym związanym z Life is Strange. Witajcie w wieściach ze świata – codziennej porcji krótkich wiadomości.

Guild Wars 2 otrzymało dużą zimową aktualizację

Zgodnie z obietnicą, studio ArenaNet wypuściło pierwszą (zimową) spośród czterech dużych aktualizacji do MMORPG Guild Wars 2 zaplanowanych na 2016 rok. Wśród oferowanych przez nią atrakcji na pierwszy plan wysuwa się odblokowanie szybownictwa (Gliding Mastery) w regionie centralnej Tyvii, rozpoczęcie wydarzenia noworocznego (Lunar New Year) oraz rozszerzenie funkcjonalności interfejsu dużych grup (Squad UI). Do tego dochodzi mnóstwo poprawek w zakresie balansu rozgrywki i bugów. Pełną listę zmian znajdziecie tutaj, a najważniejsze z nich możecie zobaczyć w akcji na poniższym zwiastunie:

H1Z1 – wieści o wersji PS4 zostaną ujawnione wkrótce

Studio Daybreak Game Company zapowiedziało, że informacje o długo oczekiwanej wersji gry H1Z1 na PlayStation 4 zostaną ujawnione „wkrótce”. Ów survival sandbox został pierwotnie (w kwietniu 2014 roku) zapowiedziany na konsolę Sony i na PC, ale od tej pory mówiono tylko o tej drugiej, wypuszczonej ostatecznie (w styczniu 2015 roku) w Steam Early Access. Warto jeszcze wspomnieć, że niniejszą wiadomość przekazał Chris Wynn, który jeszcze do niedawna pracował u BioWare jako starszy dyrektor ds. rozwoju przy grze Mass Effect: Andromeda.

Insomniac Games pokazało teaser trailer swojej nowej gry

Studio Insomniac Games podzieliło się krótkim teaser trailerem (widocznym poniżej), który stanowi mglistą zapowiedź nowego projektu zespołu. Sądząc po spokojnej, nastrojowej muzyce i klimatycznym dwuwymiarowym stylu graficznym, raczej nie będzie to kolejna pełna akcji produkcja w stylu Sunset Overdrive czy serii Resistance. Rozwiązanie zagadki poznamy już w najbliższą noc, o godzinie 1:30.

Life is Strange – 10 tys. dolarów nagrody w konkursie

Studio Dontnod Entertainment i firma Square Enix organizują konkurs fotograficzny pod hasłem Everyday Heroes, związany tematycznie z grą Life is Strange. Zadanie konkursowe polega na nadesłaniu zdjęcia, które pokazuje, jak „zwykli ludzie czynią świat lepszym miejscem”. Autor najlepszej pracy zostanie nagrodzony stypendium w wysokości 10 tysięcy dolarów. Niestety, wziąć udział w rywalizacji mogą tylko obywatele Stanów Zjednoczonych i Kanady. Więcej informacji o konkursie znajdziecie tutaj.

Wieści ze świata (Guild Wars 2, H1Z1, Insomniac Games, Life is Strange) 27/1/2016 - ilustracja #1

Galeria obrazków

Polecamy też Waszej uwadze najnowsze obrazki w naszej galerii…

Galeria filmów

…jak również najnowsze filmy z gier: