Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 29 stycznia 2015, 14:41

autor: Kamil "Góral" Zwijacz

Wieści ze świata (Games with Gold, beta Alone in the Dark: Illumination, The Witness) 29/1/2015

Dziś piszemy m.in. o grach, które w lutym trafią do promocji Games with Gold, startującej zamkniętej becie Alone in the Dark: Illumination czy też o postępach prac związanych z The Witness. Witamy w wieściach ze świata – codziennej porcji krótkich wiadomości.

Games with Gold

Firma Microsoft ujawniła gry, które w lutym trafią do promocji Games with Gold. Użytkownicy Xboksa One, mający aktywny złoty abonament, otrzymają możliwość zabawy w #IDARB (1 – 28 lutego), a posiadacze Xboksa 360 za darmo pobiorą Brothers: A Tale of Two Sons (1 – 15 lutego) i Sniper Elite V2 (16 – 28 lutego).

Alone in the Dark: Illumination

Osoby, które złożyły / złożą zamówienie przedpremierowe na grę Alone in the Dark: Illumination od dziś mogą bawić się w zamkniętej becie produkcji. Udostępniony fragment pozwala przejść pierwszą kampanię The Mines of Lorwich grając Hunterem. Pełna wersja produkcji ma zadebiutować na komputerach PC wiosną bieżącego roku.

Wieści ze świata (Games with Gold, beta Alone in the Dark: Illumination, The Witness) 29/1/2015 - ilustracja #1

Diablo III

Według informacji zamieszczonej na oficjalnej stronie gry Diablo III, pierwszy sezon zakończy się 3 lutego. Zdradzono również, co to oznacza dla graczy, które zdobycze będą mogli zatrzymać oraz czego należy oczekiwać w najbliższym czasie. Wszystkie szczegóły na ten temat znajdziecie tutaj oraz na poniższym nagraniu wideo.

Stasis

Studio The Brotherhood Games, pracujące obecnie nad mroczną przygodówka sci-fi Stasis, poinformowało, że wersja beta produkcji wejdzie w fazę testów jeszcze w tym miesiącu. Twórcy mają nadzieję, że udostępnią bardziej dopracowany kawałek kodu już w lutym. Beta zaoferuje zabawę w trzech z czterech planowanych rozdziałów gry.

Nintendo amiibo

Firma Nintendo ujawniła, że do sklepów na całym świecie wysłano już 5,7 mln egzemplarzy figurek amiibo. Zabawki wykorzystywane w różnych grach (m.in. Super Smash Bros. i Mario Kart 8) okazały się więc sporym sukcesem. W najbliższym czasie do sprzedaży trafi kolejna porcja interaktywnych figurek. Warto również wspomnieć, ze coraz więcej produkcji na Wii U i 3DS-a oferuje wsparcie dla tego rozwiązania.

The Witness

Jonathan Blow, główny twórca wyczekiwanej gry niezależnej The Witness, ujawnił, że wszystkie zagadki (ponad 670), które trafią do pełnej wersji produkcji zostały ukończone. Nie oznacza to oczywiście, że prace nad grą właśnie dobiegły końca. Deweloper zaznaczył, że przed jego zespołem jeszcze sporo zadań do wykonania, ale najważniejszą część mają już za sobą i teraz powinno być z górki.

Metal Gear Solid V: Ground Zeroes

Od dziś w polskich sklepach można nabyć pudełkowe wydanie PC-towej wersji gry Metal Gear Solid V: Ground Zeroes. Tytuł, będący prologiem zaplanowanego na bieżący rok Metal Gear Solid V: The Phantom Pain, dostępny jest w ramach cyfrowej dystrybucji od 18 grudnia 2014 roku, jednak jeżeli należycie do grona kolekcjonerów kochających wydania fizyczne, to możecie już udać się do najbliższego sklepu po swój egzemplarz produkcji studia Kojima Productions.

Galeria obrazków

Polecamy Waszej uwadze najnowsze obrazki w galeriach...

...a także najnowsze filmy z gier: