Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 29 stycznia 2015, 13:34

autor: Kamil "Góral" Zwijacz

WesterosCraft - nad minecraftową Grą o Tron pracuje 125 osób

WesterosCraft, jeden z najgłośniejszych projektów tworzonych przez fanów Minecrafta, jest już ukończony w 70% - zdradził jeden z twórców. Ujawniono również, że nad odtwarzaniem lokacji znanych z serii powieści Pieśń Lodu i Ognia pracuje obecnie 125 osób.

Kilka miesięcy temu informowaliśmy o niesamowitym projekcie fanów Minecrafta, którzy postanowili odtworzyć uniwersum stworzone przez George’a R. R. Martina w serii powieści Pieśń Lodu i Ognia. Mowa oczywiście o WesterosCraft, które od tamtej pory zdążyło się całkiem rozrosnąć. Obecnie nad projektem pracuje aż 125 osób, a na powyższym nagraniu wideo zobaczycie czego udało im się dokonać. Bez dwóch zdań uzdolnieni fani wykonali kawał nie tyle dobrej, co znakomitej roboty, ale to jeszcze nie koniec. W rozmowie z dziennikarzem serwisu Kotaku zdradzono, że obecnie projekt ukończony jest w około 70%, a poza tym niektóre stare budynku są przerabiane na nowo przy wykorzystaniu specjalnych bloków i tekstur, dzięki czemu będą one jeszcze bardziej dopracowane.

WesterosCraft to jeden z najbardziej imponujących minecraftowych projektów. - WesterosCraft - nad minecraftową Grą o Tron pracuje 125 osób - wiadomość - 2015-01-29
WesterosCraft to jeden z najbardziej imponujących minecraftowych projektów.
WesterosCraft w skrócie:
  • Świat znany z serii powieści Pieśń Lodu i Ognia odtworzony w Minecrafcie
  • Projekt ukończony w około 70%; uczestniczy w nim 125 osób

Jeżeli ktoś z Was czuje się na siłach i chciałby dołączyć do zespołu pracującego nad WesterosCraft, to warto udać się w to miejsce, gdzie zasięgniecie dalszych wskazówek na ten temat. Twórców można również wesprzeć finansowo, wpłacając kilka dolarów, albo inwestując w koszulkę.

WesterosCraft - nad minecraftową Grą o Tron pracuje 125 osób - ilustracja #2Minecraft to jedna z najpopularniejszych gier w historii. Tytuł pierwotnie ukazał się na komputerach PC w 2011 roku, a obecnie dostępny jest na wszystkich najważniejszych platformach sprzętowych – od urządzeń mobilnych, przez handhelda PlayStation Vita, po konsole stacjonarne PlayStation 3, Xbox 360, Xbox One oraz PlayStation 4. Produkcja studia Mojang może się też pochwalić dwunastoma rekordami Guinnessa.