Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 29 stycznia 2015, 13:34

autor: Góral

WesterosCraft - nad minecraftową Grą o Tron pracuje 125 osób

WesterosCraft, jeden z najgłośniejszych projektów tworzonych przez fanów Minecrafta, jest już ukończony w 70% - zdradził jeden z twórców. Ujawniono również, że nad odtwarzaniem lokacji znanych z serii powieści Pieśń Lodu i Ognia pracuje obecnie 125 osób.

Kilka miesięcy temu informowaliśmy o niesamowitym projekcie fanów Minecrafta, którzy postanowili odtworzyć uniwersum stworzone przez George’a R. R. Martina w serii powieści Pieśń Lodu i Ognia. Mowa oczywiście o WesterosCraft, które od tamtej pory zdążyło się całkiem rozrosnąć. Obecnie nad projektem pracuje aż 125 osób, a na powyższym nagraniu wideo zobaczycie czego udało im się dokonać. Bez dwóch zdań uzdolnieni fani wykonali kawał nie tyle dobrej, co znakomitej roboty, ale to jeszcze nie koniec. W rozmowie z dziennikarzem serwisu Kotaku zdradzono, że obecnie projekt ukończony jest w około 70%, a poza tym niektóre stare budynku są przerabiane na nowo przy wykorzystaniu specjalnych bloków i tekstur, dzięki czemu będą one jeszcze bardziej dopracowane.

WesterosCraft to jeden z najbardziej imponujących minecraftowych projektów. - WesterosCraft - nad minecraftową Grą o Tron pracuje 125 osób - wiadomość - 2015-01-29
WesterosCraft to jeden z najbardziej imponujących minecraftowych projektów.
WesterosCraft w skrócie:
  • Świat znany z serii powieści Pieśń Lodu i Ognia odtworzony w Minecrafcie
  • Projekt ukończony w około 70%; uczestniczy w nim 125 osób

Jeżeli ktoś z Was czuje się na siłach i chciałby dołączyć do zespołu pracującego nad WesterosCraft, to warto udać się w to miejsce, gdzie zasięgniecie dalszych wskazówek na ten temat. Twórców można również wesprzeć finansowo, wpłacając kilka dolarów, albo inwestując w koszulkę.

WesterosCraft - nad minecraftową Grą o Tron pracuje 125 osób - ilustracja #2Minecraft to jedna z najpopularniejszych gier w historii. Tytuł pierwotnie ukazał się na komputerach PC w 2011 roku, a obecnie dostępny jest na wszystkich najważniejszych platformach sprzętowych – od urządzeń mobilnych, przez handhelda PlayStation Vita, po konsole stacjonarne PlayStation 3, Xbox 360, Xbox One oraz PlayStation 4. Produkcja studia Mojang może się też pochwalić dwunastoma rekordami Guinnessa.

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

Minecraft

Minecraft