Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 29 stycznia 2015, 13:05

autor: Sarge

Steam Workshop z ponad 57 milionami dolarów przychodu

Z najnowszych informacji firmy Valve wynika, że osoby tworzące zawartość do gier w ramach usługi Steam Workshop zarobiły już łącznie 57 milionów dolarów. Przypominamy, że Steam Workshop ruszył w 2011 roku.

Usługa Steam Workshop zyskuje coraz większą popularność - Steam Workshop z ponad 57 milionami dolarów przychodu - wiadomość - 2015-01-29
Usługa Steam Workshop zyskuje coraz większą popularność

Firma Valve ogłosiła, że przychody ze sprzedaży wirtualnych przedmiotów w usłudze Steam Workshop przekroczyły 57 milionów dolarów. Jest to łączna kwota zgromadzona przez ponad 1500 autorów z 75 różnych krajów od uruchomienia Steam Workshop w 2011 roku. Przypomnijmy, że usługa pozwala użytkownikom na tworzenie i dzielenie się dodatkową zawartością w obsługiwanych produkcjach. W tej chwili ze Steam Workshop korzysta ponad 100 gier, choć do tej pory tylko trzy (Team Fortress 2, Dota 2, Counter-Strike: Global Offensive) obsługiwały sprzedaż wirtualnych przedmiotów. Teraz dołączyły do nich dwa nowe tytuły – Dungeon Defenders: Eternity oraz Chivalry: Medieval Warfare. Są to pierwsze produkcje nie stworzone przez firmę Valve, które doczekały się obsługi płatnej zawartości stworzonej w Steam Workshop.

Usługa Steam Workshop znana jest w Polsce także pod nazwą Warsztat Steam. Jej popularność przekroczyła najśmielsze oczekiwania firmy Valve i gracze nie tylko chętnie ściągają darmową zawartość stworzoną przez innych użytkowników, ale też kupują płatne przedmioty. Można się więc spodziewać, że wraz z upływem czasu coraz więcej tytułów będzie wspierać Warsztat Steam. Więcej informacji na temat usługi znajdziecie pod tym adresem.

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.