Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPGPC
Okładka Dungeon Defenders Eternity (PC)
OkładkaDungeon Defenders Eternity (PC)

Dungeon Defenders Eternity PC

Remake wydanej w 2011 roku gry Dungeon Defenders, łączącej elementy RPG akcji oraz gier spod znaku tower defence. W nowej edycji wprowadzono ogromną ilość modyfikacji, począwszy od szeregu zmian na gruncie technicznym, po znaczące wzbogacenie zawartości merytorycznej.

RPG | fantasy | tower defense | indie | kooperacja | RPG akcji

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Dungeon Defenders Eternity Premiera PC

22lipca2014

producent: Nom Nom Games wydawca: Chromatic Games / Trendy Entertainment Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Gry podobne do Dungeon Defenders Eternity

The Riftbreaker

Overlord II

Orcs Must Die! 2

Dungeon Defenders Eternity to remake popularnego RPG akcji z elementami gier tower-defence, stworzonego przez niezależną ekipę Trendy Entertainment w 2011 roku. Nowa odsłona gry przygotowana została we współpracy ze studiem Nom Nom Games, a motywacją do jej stworzenia była przede wszystkim chęć zbalansowania i usprawnienia pierwotnej wersji tytułu oraz zwiększenia komfortu i bezpieczeństwa rozgrywki sieciowej.

Akcja gry przenosi nas do fantastycznej krainy Etheria, gdzie przez przypadek uwolnione zostało prastare zło. Aby ochronić znajdujące się na terenie królestwa magiczne kryształy i uwolnić świat od uzbrojonych po zęby armii Przedwiecznych, nowa generacja bohaterów łączy siły i wyrusza do walki z zalewającymi Etherię falami orków, goblinów, ogrów, koboldów, wiwern i innej maści plugastwa. Rozgrywka podporządkowana jest schematom typowym dla gier RPG akcji – z bogatym wachlarzem wyposażenia i rozbudowanym systemem rozwoju bohatera. Autorzy wzbogacili ją jednak o elementy gier tower defence, dając możliwość wznoszenia budowli defensywnych, które wykonają za graczy część czarnej roboty. W tej morderczej rywalizacji możemy wziąć udział w pojedynkę, bądź – co bardziej wskazane – połączyć siły z innymi graczami w kooperacyjnym trybie sieciowym dedykowanym dla 4 osób.

Sporą listę zmian wprowadzonych do nowej wersji gry otwiera kompletnie zmieniony balans modelu rozgrywki. W każdym z dostępnych trybów zabawy dokonano szeregu zmian, których efektem stały się intensywniejsze, lecz krótsze potyczki. Przemodelowany został interfejs gry, system poruszania się (pozwalający na większą mobilność jednostek) oraz moduł odpowiedzialny za wzrost i umiejętności naszych zwierzęcych towarzyszy. W grze pojawiła się możliwość dostosowywania elementów ubioru i uzbrojenia, a także system craftingu, dający możliwość stworzenia unikalnych przedmiotów ze zdobytych uprzednio schematów. Najbardziej istotnym elementem z punktu widzenia komfortu rozgrywki, jest jej przeniesienie na nowe, dedykowane serwery, gwarantujące większą płynność i bezpieczeństwo rozgrywki.

Prócz zmian na gruncie technicznym, nie obyło się oczywiście bez wzbogacenia zawartości merytorycznej gry. W Dungeon Defenders Eternity otrzymujemy dostęp do wszystkich 12 bohaterów, dostępnych wcześniej w formie DLC, oraz pełnego zestawu kostiumów. Do znanych z pierwowzoru misji, rozgrywanych w ramach kampanii fabularnej, dołączyły 4 kolejne scenariusze wraz z nowymi bossami i cut-scenkami. Otrzymaliśmy też nową misję w trybie challenge oraz mapy zaprojektowane przez społeczność graczy. Zestaw nowości uzupełniają amulety, pozwalające na nabycie unikatowych zdolności specjalnych, a ponadto 56 nowych elementów zbroi i 10 przydatnych podczas walki gadżetów.

Ciekawą opcją jest społecznościowa tawerna, pozwalająca na rozmowy oraz handel między graczami. Z myślą o planowanej drugiej części cyklu, w grze wprowadzono możliwość odblokowania specjalnych przedmiotów i zwierzaków, które będzie można wykorzystać po premierze gry. Ze względu na ogromną ilość zmian na gruncie technicznym, Dungeon Defenders Eternity nie obsługuje niestety zapisów pochodzących z pierwotnej wersji gry. Formą rekompensaty jest za to możliwość cross-platformowej gry pomiędzy użytkownikami systemów Windows, Linux, MacOS oraz urządzeń mobilnych.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: Internet / sieć lokalna   Liczba graczy: 1 - 4  

Wymagania wiekowe Dungeon Defenders Eternity: 12+

Dungeon Defenders Eternity Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Zalecane:
  • Core 2 Duo 2.0 GHz
  • 2 GB RAM
  • Karta grafiki 512 MB z obsługą ShaderModel 3.0
  • Windows XP lub nowszy
  • łącze internetowe