Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 16 stycznia 2015, 12:54

autor: luckie

Wieści ze świata (Dragon Age: Inkwizycja, Sniper Elite III: Afrika, Elite: Dangerous) 16/1/2015

Dziś piszemy m.in. o statystykach z Dragon Age: Inkwizycja, kompletnym wydaniu gry Sniper Elite III: Afrika oraz aktualizacji 1.1 do Elite: Dangerous. Witamy w wieściach ze świata – codziennej porcji krótkich wiadomości.

Promocje Steama

Promocja dnia (do godziny 19:00 w sobotę, 17.1):

 1. Warframe: Honor Pack (DLC) – obniżka 50% – 8,99 euro (ok. 39 zł), WWW

Oferta weekendowa (do godziny 19:00 w poniedziałek, 19.1):

 1. Saints Row Franchise – obniżka 75% na gry z serii (w tym Saints Row IV za 4,99 euro, ok. 22 zł), WWW, darmowy weekend do 22:00 w niedzielę
 2. Sid Meier's Civilization: Beyond Earth – obniżka 40% – 29,99 euro (ok. 130 zł), WWW, darmowy weekend do 22:00 w niedzielę

Oferty tygodniowe (do godziny 19:00 w poniedziałek 19.1) – obniżka cen 95 tytułów, WWW

Dragon Age: Inkwizycja

Studio BioWare podzieliło się kolejną porcją statystyk dotyczących Dragon Age: Inkwizycja – tym razem odnoszą się one do wyborów graczy odnośnie płci głównego bohatera/bohaterki. Okazuje się, że 68% stworzonych postaci to mężczyźni. Stosunkowo najwięcej postaci żeńskich narodziło się na komputerach osobistych (około 40%), a najmniej na Xboksie One (niecałe 25%). Poniżej znajdziecie stosowną infografikę:

Większość stworzonych przez graczy Inkwizytorów to mężczyźni (źródło: BioWare) - Wieści ze świata (Dragon Age: Inkwizycja, Sniper Elite III: Afrika, Elite: Dangerous) 16/1/2015 - wiadomość - 2015-01-16
Większość stworzonych przez graczy Inkwizytorów to mężczyźni (źródło: BioWare)

Sniper Elite III: Afrika

Gra Sniper Elite III: Afrika doczeka się tzw. Ultimate Edition, czyli wydania wzbogaconego o popremierową zawartość, w tym wszystkie płatne pakiety DLC (łącznie z trzyczęściowym dodatkiem Save Churchill). Kompletne wydanie wojennego FPS-a będzie dostępne 10 marca 2015 roku na konsolach PlayStation 4, Xbox One, PlayStation 3 i Xbox 360.

The Crew

Przedstawiciel studia Ivory Tower zdradził na łamach magazynu Edge, że popremierowe DLC do The Crew raczej nie będą zawierały dodatkowych lokacji, jako że obszar gry jest i tak dostatecznie duży. Obecnie mapa składa się z pomniejszonej wersji Stanów Zjednoczonych. Jeśli w przyszłości okaże się, że samochodówka potrzebuje większego terytorium, twórcy pomyślą nad jego rozszerzeniem – nie ma co się jednak spodziewać wprowadzenia całej Kanady czy Meksyku. W nadchodzących aktualizacjach deweloper planuje dodać lepszą kamerę oraz opcję nagrywania filmów, a także tzw. Instant Challenges, pozwalające rzucić wyzwanie komukolwiek z aktualnej sesji gry.

Neverwinter

Zamknięta beta gry Neverwinter w wersji na Xboksa One odbędzie się w dniach 5-8 lutego 2015 roku. Zapisy do testów darmowego MMORPG-a od Cryptic Studios prowadzone są w tym miejscu. Tytuł ukazał się na PC w czerwcu 2013 roku.

Elite: Dangerous

Pierwsza duża aktualizacja do Elite: Dangerous ukaże się w lutym, co zostanie poprzedzone około jednotygodniowymi testami beta. Twórcy poinformowali, że patch 1.1 ma wprowadzić nowy sposób współpracy pomiędzy graczami, a także zwiększyć maksymalną długość podróży do 1000 lat świetlnych. Z kolei łatka 1.2. wejdzie w fazę testową w pierwszym tygodniu marca.

Galeria obrazków

Polecamy Waszej uwadze najnowsze obrazki w galeriach…

 1. Asphalt Overdrive
 2. H1Z1
 3. Avernum 6
 4. Love You to Bits
 5. Anoxemia
 6. Dark Souls II: Scholar of the First Sin
 7. Sky Gamblers: Storm Raiders
 8. Spacewrights

Galeria filmów

…a także najnowsze filmy z gier:

 1. Total War: Attila The Black Horse
 2. Total War: Attila barbarzyńskie hordy
 3. Anoxemia trailer
 4. Earthcore: Shattered Elements trailer
 5. Wiedźmin 3: Dziki Gon zwiastun fabularny (PL)
 6. Wiedźmin 3: Dziki Gon zwiastun fabularny
 7. Lara Croft and the Temple of Osiris dziennik dewelopera - DLC i wyzwania społeczności
 8. Kingdom Rush Origins zwiastun na premierę
 9. DriveClub Japan Track DLC - gameplay
 10. The Legend of Zelda: Majora's Mask trailer
 11. Monster Hunter 4 Ultimate trailer
 12. Kirby and the Rainbow Curse trailer
 13. Xenoblade Chronicles X trailer
 14. Mario Party 10 trailer
 15. Final Fantasy XIV: A Realm Reborn Before the Fall - patch 2.5