Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 26 marca 2015, 13:31

autor: Łukasz "luckie" Szliselman

Wieści ze świata (Broken Age, Batman: Arkham Knight, ToeJam & Earl: Back in the Groove) 26/3/15

Dziś piszemy m.in. o dacie premiery Broken Age, szczegółach DLC z Harley Quinn do gry Batman: Arkham Knight oraz udanej zbiórce kickstarterowej na rzecz ToeJam & Earl: Back in the Groove. Witamy w wieściach ze świata – codziennej porcji krótkich wiadomości.

Promocje Steama

Promocja dnia (do godziny 19:00 w piątek, 27.3):

 1. Agarest: Generations of War 2 – obniżka 40% – 11,99 euro (ok. 49 zł), WWW

Szaleństwo w środku tygodnia (do godziny 19:00 w piątek, 27.3):

 1. Farming Simulator 15 – obniżka 50% – 14,99 euro (ok. 61 zł), WWW
 2. Metal Gear Solid V: Ground Zeroes – obniżka 50% – 9,99 euro (ok. 41 zł), WWW

Oferty tygodniowe (do godziny 19:00 w poniedziałek, 30.3) – obniżka cen 125 tytułów, WWW

Broken Age

Drugi akt Broken Age zostanie wypuszczony równo rok i 3 miesiące po debiucie pierwszej części

Drugi akt Broken Age ukaże się na PC 28 kwietnia 2015 roku – poinformowało studio Double Fine Productions za pośrednictwem serwisu IGN. Dzień później pełna wersja nowej przygodówki twórców Grim Fandango trafi do europejskiego PlayStation Store w wydaniu na PlayStation 4 i PlayStation Vita (jednorazowy zakup umożliwi zabawę na obu konsolach, tzw. cross-buy). Data premiery edycji mobilnych nie została potwierdzona, ale twórcy chcą, aby pojawiły się one w dniu debiutu gry na pozostałych platformach sprzętowych.

Star Citizen

76 milionów dolarów – tyle do tej pory wygenerowała zbiórka społecznościowa na rzecz Star Citizen, kosmicznego symulatora Chrisa Robertsa. Tym razem zgromadzenie kolejnego miliona zajęło nieco dłużej niż zazwyczaj, bo „aż” trzy tygodnie. Poprzednio o postępach zbiórki informowaliśmy we wtorek 3 marca, kiedy to na koncie twórców widniało 74,5 mln dolarów. Trudno jednoznacznie stwierdzić, czy to tylko chwilowy zastój, czy też gigant powoli zaczyna wytracać pęd. Według szacunków przeprowadzonych w lipcu poprzedniego roku, budżet na produkcję miał się zamknąć w kwocie 80-100 mln dolarów. Przy tej okazji polecamy materiał wideo, w którym Chris Roberts odpowiada na 10 pytań zadawanych przez fanów:

Sword Coast Legends

Dziś o 20:00 w serwisie Twitch.tv rozpocznie się transmisja wideo z rozgrywki z Sword Coast Legends – oldskulowego cRPG-a opartego na piątej edycji systemu Dungeons & Dragons. Pierwszą część dema prezentowano w zeszłym tygodniu, a obecnie da się ją znaleźć na YouTube. Gra ma się ukazać jeszcze w tym roku na PC.

Batman: Arkham Knight

Jedno z DLC dołączanych do pre-orderów Batman: Arkham Knight skupi się na postaci Harley Quinn. Twórcy ujawnili, że akcja fabularnego dodatku ma się rozgrywać przed wydarzeniami z właściwej gry. Grając zwariowaną stronniczką Jokera podejmiemy się misji uratowania Trującej Ivy z miasta Blüdhaven. Ponadto pakiet zawartości zaoferuje cztery areny w trybie wyzwań oraz unikalną, charakterystyczną dla Harley Quinn broń.

ToeJam & Earl: Back in the Groove

ToeJam i Earl mają powód do świętowania - Wieści ze świata (Broken Age, Batman: Arkham Knight, ToeJam & Earl: Back in the Groove) 26/3/15 - wiadomość - 2015-03-26
ToeJam i Earl mają powód do świętowania

Nowa odsłona klasycznej serii gier przygodowych ToeJam & Earl została ufundowana na Kickstarterze. ToeJam & Earl: Back in the Groove otrzymało od fanów wymaganą kwotę 400 tysięcy dolarów z niewielką górką. Zebrana ostatecznie kwota 430 tysięcy wystarczyła, by osiągnąć jeden z celów dodatkowych, tj. oldskulowe skórki dla głównych bohaterów. Gra ma się ukazać na komputerach PC (Windows, Linux) i Mac w listopadzie 2015 roku.

Galeria obrazków

Polecamy Waszej uwadze najnowsze obrazki w galeriach…

 1. Dungeons 2
 2. Out of the Park Baseball 16
 3. Warhammer 40,000: Armageddon - Vulkan's Wrath
 4. Wiedźmin 3: Dziki Gon

Galeria filmów

…a także najnowsze filmy z gier:

 1. Absention trailer
 2. Xenoblade Chronicles 3D zwiastun na premierę
 3. Call of Duty: Advanced Warfare - Ascendance trailer
 4. Clockwork trailer
 5. LEGO Ninjago: Shadow of Ronin zwiastun na premierę
 6. AIPD trailer
 7. The Horus Heresy: Drop Assault trailer