Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 24 marca 2015, 08:50

autor: luckie

Broken Age ozłocone. Drugi akt przygodówki studia Double Fine ukaże się za miesiąc

Studio Double Fine zakończyło prace deweloperskie nad grą przygodową Broken Age. Zanim pełna wersja tytułu ostatecznie pojawi się w sklepach, upłynie około jednego miesiąca. Dokładną datę premiery twórcy ujawnią w przyszłym tygodniu.

Zwieńczenie przygód Velli i Shaya poznamy za nieco ponad miesiąc - Broken Age ozłocone. Drugi akt przygodówki studia Double Fine ukaże się za miesiąc - wiadomość - 2015-03-24
Zwieńczenie przygód Velli i Shaya poznamy za nieco ponad miesiąc

Studio Double Fine z entuzjazmem poinformowało, że prace deweloperskie nad grą przygodową Broken Age zostały zakończone. Przez ostatni miesiąc producenci zajmowali się wyłapywaniem i usuwaniem rozmaitych błędów, przygotowując finalną wersję produkcji. Za tydzień ma ona zostać wysłana do tłoczni, gdzie powstanie pudełkowe wydanie na PC. Mniej więcej w tym samym momencie rozpocznie się proces certyfikacji na potrzeby wersji PlayStation 4 i PlayStation Vita, co potrwa około miesiąca. W międzyczasie twórcy planują dokończyć edycje na urządzenia mobilne (iOS, Android) i konsolę Ouya, tak aby wszystkie wydania mogły ukazać się w tym samym dniu. Oficjalną datę premiery poznamy w przyszłym tygodniu.

Na premierę drugiego i ostatniego epizodu Broken Age fani musieli czekać ponad rok od premiery pierwszej części nowej przygodówki Double Fine (twórcy m.in. Grim Fandango, Brutal Legend). Decyzja o podzieleniu gry na dwoje była wynikiem deficytu finansowego zaistniałego w procesie produkcji. Pierwszy akt dość szybko zarobił na dokończenie drugiej połowy gry, ale nie obyło się bez kontrowersji wśród graczy. Nic zresztą dziwnego, wszak wcześniej ta kolorowa przygodówka zgromadziła na Kickstarterze ponad 3,3 miliona dolarów, podczas gdy twórcy prosili raptem o 400 tysięcy.

  1. Recenzja gry Broken Age - przygodówki Double Fine z Kickstartera
  2. Broken Age - poradnik do gry
  3. Oficjalna strona gry Broken Age