Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikSportowePC
Okładka Out of the Park Baseball 16 (PC)
OkładkaOut of the Park Baseball 16 (PC)

Out of the Park Baseball 16 PC

Następna z dorocznych edycji jednej z najpopularniejszych i najbardziej rozbudowanych gier menadżerskich firmy OOTP Developments poświęconych baseballowi.

Sportowe | manager | baseball

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Out of the Park Baseball 16 Premiera PC

23marca2015

Steam

23marca2015

producent: Out of the Park Developments wydawca: Out of the Park Developments Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Out of the Park Baseball 16 to kolejna z corocznych edycji jednej z najpopularniejszych i najbardziej rozbudowanych gier menadżerskich, poświęconych baseballowi. Seria została zapoczątkowana w 1999 roku przez firmę OOTP Development i na przestrzeni lat przeobraziła się z prostego tekstowego menadżera w nowoczesny symulator z trójwymiarowym silnikiem meczowym. W 2011 roku stworzono także równoległą sub-serię iOOTP Baseball, przeznaczoną na urządzenia mobilne.

Podobnie jak w większości typowych gier menadżerskich, naszym zadaniem jest poprowadzenie do sukcesów drużyny baseballowej, poprzez dbanie o wszelkie kluczowe aspekty funkcjonowania zespołu. W grze odpowiadamy więc m.in. za ustalenie składu i taktyki na kolejne spotkania oraz przydzielenie poszczególnym zawodnikom odpowiednich ról na boisku. Nie możemy jednak zapomnieć o ustawicznym poszukiwaniu nowych, obiecujących graczy, podpisywaniu kontraktów, udziale w corocznych draftach czy sprzedaży niepotrzebnych zawodników. Nie bez znaczenia będzie też dbanie o sferę finansową drużyny oraz obsadę kluczowych stanowisk wykwalifikowanymi specjalistami.

Do niezmiernie bogatego zestawu licencji z poprzednich wydań gry, w edycji 2016 dołączyła narodowa liga australijska oraz szereg niezależnych lig z USA i Japonii. Najważniejszą z nich jest oczywiście amerykańska liga MLB, gdzie znajdziemy najbardziej aktualne składy i statystyki graczy na otwarcie sezonu 2015. W grze kompletnie przemodelowano system zarządzania menadżerami i trenerami, którzy teraz mają swoje własne osobowości oraz preferencje i odznaczają się indywidualnymi umiejętnościami. Pojawiły się również nowe tryby rozgrywki, takie jak Manager Only, GM Only i GM + Manager. Jak co roku nie obyło się też bez poprawek w kwestii finansów, interfejsu oraz taktyki drużyny, a wszystkich dokonanych przez twórców ulepszeń wprost nie sposób wymienić.

Poprawie uległa tradycyjnie warstwa audiowizualna, bazująca wciąż na tym samym – lecz regularnie modyfikowanym silniku. W efekcie otrzymaliśmy m.in. jeszcze większy realizm rozgrywki, uwzględniający m.in. warunki pogodowe, ulepszony model lotu piłki, czy też dużo lepszej jakości efekty dźwiękowe.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: Internet  

Wymagania wiekowe Out of the Park Baseball 16: Odpowiednia dla każdego wieku.

Out of the Park Baseball 16 Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Minimalne:
  • Intel Pentium III 1 GHz
  • 2 GB RAM
  • karta grafiki 256 MB
  • 3 GB HDD
  • Windows XP/Vista/7/8