Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 26 marca 2015, 13:41

autor: Luc

Aion – najnowsza aktualizacja rozpoczyna Inwazję Beritry

Studio NCsoft wydało właśnie kolejną dużą aktualizację do gry Aion. Tym razem gracze muszą stawić czoła potężnemu Smoczemu Władcy, który sprowadził do ich krainy potężne machiny bojowe. Oprócz nowego wątku, patch dodał także m.in. kolejne lokacje oraz misje.

Ponownie musimy uratować świat. - Aion – najnowsza aktualizacja rozpoczyna Inwazję Beritry - wiadomość - 2015-03-26
Ponownie musimy uratować świat.

Aion, gra MMORPG w klimatach fantasy stworzona przez studio NCsoft, doczekała się niedawno dużej aktualizacji. Patch 4.71 wprowadza nie tylko świeży wątek fabularny, ale także kilka nowych obszarów, unikatowe eventy czy chociażby specjalne instancje. Opowiedziana historia skupia się na postaci niejakiego Beritry – jednego ze Smoczych Władców chcącego przejąć kontrolę nad Atreią, czyli światem, w którym rozgrywa się akcja. Po odkryciu tajemnic starożytnych technologii tworzy armię gigantycznych maszyn i rusza na podbój uniwersum. Gracze, aby go powstrzymać, muszą brać udział w ogólnoserwerowych wydarzeniach i wykonywać nowe misje. Wraz z aktualizacją, do Aion wprowadzono także kilka innych, niezwykle ciekawych modyfikacji. Pełną listę zmian znajdziecie w osobno opublikowanym dokumencie (uwaga, ponad 30 stron czytania!), a poniżej prezentujemy najciekawsze i najistotniejsze z nich:

  • Na świecie w regularnych odstępach czasowych pojawiać będą się machiny Beriatry. Ich pokonanie zapewni uczestniczącym specjalne nagrody.
  • Dodano kilka nowych obszarów: mroczny i opustoszały Kaldor, barwny Akaron oraz unoszącą się w powietrzu Pangaeę. W każdym z nowych obszarów odbywać będzie się w określonych porach tzw. „walka agentów”, w którym frakcje rywalizują ze sobą o kontrolę nad terytorium.
  • Wprowadzono kilka nowych instancji – Ruhnatorium oraz Laboratorium Badawcze Baruna.
  • Gracze mogą od tej pory walczyć o dodatkowe garnizony rozrzucone po całym świecie.
  • Po osiągnięciu 65 poziomu można rozpocząć nową kampanię na terenach Akaronu i Kaldoru.
  • Dokonano kilku zmian w umiejętnościach poszczególnych klas, nagrodach za misje oraz interfejsie.

Wraz z powyższymi zmianami zapowiedziano także kilka kolejnych, które zaczęto częściowo wgrywać do klienta już teraz, ostatecznie trafią one jednak na serwery dopiero w przyszłości. Pośród najważniejszych wypada wymienić przede wszystkim kolejny nowy obszar – Wzniesienia Antrikshy, oraz dalsze misje na świeżo dodanym terenie Pangaei.

Aion to gra z gatunku MMORPG oparta o model free-to-play. Rozgrywająca się w klimatach fantasy, oferuje graczom możliwość wcielenia się w jedną z czterech głównych klas, a następnie rozwijania postaci w ramach którejś ze specjalizacji. Ciekawym mechanizmem obowiązującym w tytule, jest nietypowy tryb PvPvE, gdzie gracze podczas misji muszą walczyć nie tylko z przeciwnikami sterowanymi przez AI, ale także przedstawicielami wrogiej frakcji. Gra debiutowała na świecie w roku 2008, a roku 2013 doczekała się pełnej polskiej wersji językowej. Aion dostępne jest jedynie w wersji na PC.