Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 26 marca 2015, 12:48

autor: Kamil "Góral" Zwijacz

Nowa gra twórców WarZ dostępna we wczesnej alfie

Byli twórcy survivalowego sandboksa Infestation: Survivor Stories, wcześniej znanego jako WarZ, udostępnili wczesną wersję swojej nowej produkcji zatytułowanej Aftermath. Tytuł określany jest mianem duchowego następcy poprzedniej gry deweloperów.

Od jakiegoś czasu wiemy, że deweloperzy gry Infestation: Survivor Stories pracują nad spin-offem produkcji, zatytułowanym Infestation: New Beginnings, jednak nie wszyscy twórcy ze studia Hammerpoint Interactive uczestniczą w tym projekcie. Część z nich postanowiła bowiem stworzyć własny tytuł, niezwiązany z Infestation. Gra ma być „nowym doświadczeniem” dla fanów poprzedniej produkcji, zachowując jej najlepsze cechy i pomijając „głupie błędy”. Niestety deweloperom nie udało się dogadać z poprzednim wydawcą, firmą OP Productions LLC, w związku z czym nie otrzymamy kolejnej odsłony Infestation, lecz zupełnie nowy projekt – Aftermath.

Aftermath w skrócie:
  • Gatunek: survival sandbox
  • Deweloper: Free Reign East LLC
  • Platformy sprzętowe: komputery PC
  • Data premiery: gra dostępna obecnie we wczesnej wersji alfa

Aftermath najprościej opisać jako duchowego spadkobiercę poprzedniej gry studia, w związku z czym zabawa koncentruje się na walce o przetrwanie w niegościnnym świecie. W odróżnieniu od konkurencji, produkcja ma być bardziej zręcznościowa i doczeka się szeregu zmian w porównaniu z Infestation, które zostały szczegółowo omówione na poniższych materiałach wideo.

Aftermath - nowa gra twórców WarZ / Infestation: Survivor Stories dostępna we wczesnej alfie - ilustracja #1

Tytuł obecnie znajduje się we wczesnej fazie alfa, do której dostęp uzyskacie kupując jeden z pakietów na stronie produkcji. Jednocześnie projekt oferowany jest za darmo dla fanów Infestation: Survivor Stories. By załapać się na darmowy egzemplarz, trzeba spełnić jeden z warunków – mieć przegrane ponad 100 godzin we wspomnianym tytule, wydać w nim 25 dolarów na GC albo posiadać konto Pioneer lub Legendary i mieć na liczniku przynajmniej 50 godzin zabawy.

W grudniu 2012 roku w sklepie Steam ukazała się gra War Z, wokół której szybko narosły spore kontrowersje. Gracze zarzucili deweloperom celowe wprowadzanie w błąd nieprawdziwym opisem na karcie produktu. W związku z zaistniałą sytuacją, firma Valve postanowiła wstrzymać sprzedaż tytułu. Na tym problemy gry się jednak nie zakończyły, gdyż Amerykańskie Biuro Patentowe zmusiło producentów do zmiany nazwy (na Infestation: Survivor Stories). Pomimo przeciwności losu, projekt osiągnął sukces komercyjny, sprzedając się w ponad 2,8 miliona egzemplarzy.