Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 26 czerwca 2014, 17:35

Infestation: New Beginnings - kopia DayZ doczeka się spin-offa

Znany wcześniej jako The War Z kontrowersyjny sieciowy survival Infestation: Survivor Stories doczeka się spin-offa o tytule New Beginnings. Produkcja ma się pojawić w sieci jeszcze tej jesieni.

Ledwie wczoraj pisaliśmy o tym, jakie konsekwencje grożą autorom Areal za prawdopodobne oszustwo w związku z tworzoną przez nich grą. Oskarżenia o nieuczciwość wobec klientów w tym przypadku mogą się skończyć na ciągnących się przez długie tygodnie sądowych bataliach, ale nie wszyscy mają aż takiego pecha. Weźmy na przykład Infestation: Survivor Stories. Tworzonemu przez Hammerpoint Interactive sieciowemu survivalowi zarzucano już celowe wprowadzanie graczy w błąd oraz bezczelne kopiowanie DayZ, a mimo to produkcja od ponad roku utrzymuje się na rynku... i za niedługo doczeka się spin-offa, nad którym pracuje OP Productions.

Infestation od momentu premiery jest obiektem licznych kontrowersji.

Akcja Infestation: New Beginnings dzieje się w dekadę po wydarzeniach z pierwowzoru. Produkcja ma pojawić się w sieci jeszcze tej jesieni i będzie dostępna za darmo dla każdego posiadacza Survivor Stories. W grze zwiedzimy obszar o wielkości 64 kilometrów kwadratowych, stylizowany na południowo-wschodnie tereny Stanów Zjednoczonych – twórcy chcieli bowiem stworzyć klimat Dzikiego Zachodu. Oprócz tego pojawi się parę nowości przy kreowaniu swojej postaci, natychmiastowy respawn, zmiany w craftingu i zbieraniu przedmiotów oraz możliwość zbudowania własnego schronienia. Usunięty zostanie natomiast rynek, zastąpiony przez wymianę pomiędzy graczami, oraz konta premium, w których miejscu pojawią się płatne, ograniczone czasowo ulepszenia.

Przed oficjalną premierą New Beginnings trafi do sieci w czterech wersjach: ograniczonej alfa, alfa, zamkniętej beta oraz otwartej beta. Ta pierwsza dostępna będzie dla posiadaczy kont legendarnych i pionierskich, graczy, którzy spędzili przy Survivor Stories co najmniej 200 godzin od początku kwietnia oraz tych, którzy od tamtego czasu wydali co najmniej 100 dolarów na walutę w grze. Alfa trafi do wszystkich, którzy przesiedzieli przy pierwowzorze co najmniej 40 godzin, zamknięta beta – do każdego posiadacza pierwszego Infestation. Otwarta beta będzie już ogólnodostępna.

Gra mimo fatalnych ocen funkcjonuje już od ponad półtora roku.

Przypomnijmy, że Infestation: Survivor Stories od początku swego istnienia boryka się ze sporymi problemami. Początkowo znany jako The War Z, tytuł szybko stracił dobrą reputację przez celowe wprowadzanie graczy w błąd, co doprowadziło do wycofania gry z dystrybucji za pośrednictwem platformy Steam. Później doszły do tego oskarżenia o plagiat oraz starcie z Amerykańskim Biurem Patentowym, które ostatecznie zaowocowało zmianą nazwy na Infestation: Survivor Stories. Wreszcie twórców mogły dobić fatalne oceny mediów (średnia w serwisie Metacritic wynosi 20/100!), jednak jak widać co cię nie zabije, to cię wzmocni. Mówcie co chcecie – autorom gry można zarzucić naprawdę wiele, ale zapału mają co niemiara.

  1. Oficjalna gra Infestation: Survivor Stories