Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPC
Okładka Infestation: New Beginnings (PC)

Infestation: New Beginnings PC

Przygotowany przez twórców oryginału ze studia Hammerpoint Interactive remake postapokaliptycznego MMO z zombie w roli głównej - Infestation: Survivor Stories.

Akcji | FPP | TPP | survival horror | zombie | survival | indie | kooperacja | MMO

PC Windows
Okładka Infestation: New Beginnings (PC)

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

anulowana

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Infestation: New Beginnings to spin-off osadzonej w postapokaliptycznych klimatach gry MMO studia Hammerpoint Interactive. Znany wcześniej jako WarZ pierwowzór zyskał złą sławę dzięki wykorzystaniu w promocji tytułu nie do końca prawdziwych informacji i materiałów. Oskarżano go też o plagiat DayZ – popularnej modyfikacji strzelaniny Arma II, zaś czarę goryczy przelał spór z twórcami filmu World War Z, który spowodował konieczność zmiany tytułu. Wszystko to sprawiło, iż uzyskany w grze efekt końcowy daleki był od wcześniejszych koncepcji twórców. Nowa odsłona Infestation to zatem próba stworzenia gry od podstaw, zgodnie z jej pierwotnie planowanym kształtem.

Akcja gry toczy się 10 lat po wydarzeniach ukazanych w poprzedniczce, na liczącym 64 kilometry kwadratowe obszarze, wzorowanym na południowo-wschodnich terenach Stanów Zjednoczonych. Epidemia, która zmieniła większość mieszkańców w żywe trupy, trwa w najlepsze, zaś gracze wcielają się w postaci ocalałych, którzy polują na zombie celem pozyskania komórek macierzystych, służących do produkcji odtrutki na morderczego wirusa. Po wykreowaniu własnej postaci zwiedzamy okoliczne tereny, podejmując się w pojedynkę lub w kooperacji z innymi graczami rozmaitych misji, polegających w znacznej mierze na zabiciu określonej liczby mutantów lub odnalezieniu konkretnego przedmiotu. Podczas zabawy musimy dbać nie tylko o posiadaną amunicję i uzbrojenie, ale także o zapasy żywności, lekarstw oraz innych przedmiotów, pomagających w przetrwaniu.

Infestation: New Beginnings powstał na tym samym silniku graficznym co jego poprzedniczka. Autorzy wprowadzili jednak szereg zmian w mechanice rozgrywki: począwszy o przemodelowania całego procesu tworzenia bohatera, zdobywania doświadczenia i kolejnych umiejętności, poprzez zmiany w systemie craftingu, aż po modyfikacje poszczególnych misji oraz samochodów, które teraz wymagają napraw. Dostęp do pełnego ekwipunku umożliwiono jedynie w strefie bezpiecznej i ograniczono ilością dostępnych slotów. Rozgrywkę utrudniono też poprzez eliminację celownika w perspektywie TPP oraz obniżenie częstotliwości pojawiania się broni palnej, przez co stała się ona niezwykle rzadkim i cennym przedmiotem, przy czym otrzymaliśmy możliwość jej modyfikowania.

Mimo, iż New Beginnings jest produkcją w pełni samodzielną, wymagającą założenia odrębnego konta, dostęp do niej umożliwiono za darmo wszystkim posiadaczom pierwszego Infestation. Z gry zniknęły znane z poprzedniczki konta premium oraz sklep z pojedynczymi przedmiotami, a zamiast tego stworzono specjalny system, pozwalający na wymianę i handel przedmiotami pomiędzy graczami.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: massive online multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet    

Oczekiwania czytelników: 6.8 / 10 na podstawie 123 głosów czytelników.

Gry podobne do Infestation: New Beginnings

Wymagania wiekowe Infestation: New Beginnings

odpowiednia dla każdego wieku

Infestation: New Beginnings - kopia DayZ doczeka się spin-offa
Infestation: New Beginnings - kopia DayZ doczeka się spin-offa

wiadomość26 czerwca 2014

Znany wcześniej jako The War Z kontrowersyjny sieciowy survival Infestation: Survivor Stories doczeka się spin-offa o tytule New Beginnings. Produkcja ma się pojawić w sieci jeszcze tej jesieni.