Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 24 grudnia 2012, 12:08

autor: luckie

Prawa do nazwy War Z zawieszone przez Amerykańskie Biuro Patentowe

Być może niefortunna gra War Z będzie musiała zmienić nazwę. Wytwórnia filmowa Paramount Pictures wystosowała niedawno wniosek do Amerykańskiego Biura Patentowego, w którym wyjaśnia, że tytuł produkcji studia Hammerpoint Interactive jest zbyt mocno zbliżony do ich nowego filmu – World War Z.

Pasmo kontrowersji wokół War Z – raczej nie o taką sławę chodziło twórcom gry - Prawa do nazwy War Z zawieszone przez Amerykańskie Biuro Patentowe - wiadomość - 2012-12-24
Pasmo kontrowersji wokół War Z – raczej nie o taką sławę chodziło twórcom gry

Kłopotów War Z ciąg dalszy. Nie dość, że gra zaliczyła falstart na Steamie, a jej twórcy najwyraźniej mocno „inspirowali się” cudzymi dziełami, to na dokładkę ma na pieńku z firmą Paramount Pictures ze względu na nazwę. Jej tytuł jest niebezpiecznie zbliżony do World War Z: An Oral History of the Zombie War – wydanej w 2006 roku powieści autorstwa Maxa Brooksa, na podstawie której hollywoodzka wytwórnia zdecydowała się stworzyć film – World War Z, a w przyszłości także i grę.

Co to oznacza dla War Z? Jeśli Amerykańskie Biuro Patentowe orzeknie, że tytuły są zbyt do siebie podobne, Paramount Pictures będzie mogło zarządać zmiany nazwy gry studia Hammerpoint Interactive. Sprawa rozpatrywana jest od 15 listopada 2012 roku.

War Z, wzorowane na modzie do ArmA IIDay Z MMO od studia Hammerpoint Interactive, nie miało udanego startu. Po tym, jak gra pojawiła się na platformie dystrybucji cyfrowej, Steam, wielu graczy poczuło się oszukanych rozbieżnością między opisem produkcji, a jej faktycznym wyglądem. W związku z zarzutami stawianymi przez niezadowolonych nabywców War Z, właściciele Steama, studio Valve, wycofało grę ze sprzedaży. Tytuł wciąż da się kupić na oficjalnej stronie.