Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 25 stycznia 2017, 15:33

autor: Kamil "Góral" Zwijacz

Wieści ze świata (Avalanche Software, Sublevel Zero Redux, Astroneer) 25/1/2017

Dziś piszemy o powrocie do świata żywych studia Avalanche Software, konsolowej wersji Redux gry Sublevel Zero oraz dodaniu do Astroneer funkcji cross-play dla PC i XOne. Witajcie w wieściach ze świata – codziennej porcji krótkich wiadomości.

Powrót twórców Disney Infinity

Studio Avalanche Software (nie mylić z ekipą Avalanche Studios – autorami cyklu Just Cause), odpowiedzialne za niegdyś popularną serię Disney Infinity, zostało zamknięte przez koncern Disney w maju 2016 roku. Firmę sprzedano jednak innemu gigantowi – Warner Bros. Interactive Entertainment. Dziś dowiedzieliśmy się, że deweloper wraca do życia i stworzy grę opartą na nadchodzącym filmie animowanym Cars 3 (Auta 3 – premiera obrazu w czerwcu bieżącego roku). Na czele odrodzonego zespołu stanął jego dawny przywódca – John Blackburn. Szczegóły na temat samej gry nie są jeszcze znane, warto jednak przypomnieć, że nie będzie to pierwszy kontakt Avalanche Software z Autami, gdyż studio swego czasu spłodziło Auta 2.

Wieści ze świata (Avalanche Software, Sublevel Zero Redux, Astroneer) 25/1/2017 - ilustracja #1

Sublevel Zero ukaże się na konsolach

Wydane na PC-tach w październiku 2015 roku Sublevel Zero ukaże się 21 lutego w wersji Redux na konsoli PlayStation 4 i dzień później na Xboksie One – poinformowało studio SigTrap Games. Nie ujawniono, jakich konkretnie usprawnień doczekają się posiadacze urządzeń Sony i Microsoftu, gdyż mowa tylko o „zremasterowanej i rozszerzonej” wersji. Można jednak śmiało zakładać, że chodzi o nieco lepszą grafikę i pomniejsze udoskonalenia rozgrywki. Poniżej znajdziecie zwiastun produkcji.

Astroneer z funkcją cross-play

Udany kosmiczny sandbox Astroneer doczekał się funkcji cross-play pomiędzy użytkownikami komputerów osobistych (wersja gry z Windows Store) a posiadaczami konsoli Xbox One. Ponadto wprowadzono kilka mniejszych usprawnień, np. wyeliminowano znikające przedmioty i pojazdy oraz dodano nową zawartość, jednak z racji, że jest to niespodzianka, to trzeba ją odkryć samemu.

Przypominamy, że Astroneer to ciekawa produkcja od studia System Era Softworks, w której podróżujemy po rozmaitych planetach, zakładamy na nich bazy, wydobywamy cenne surowce, wytwarzamy pojazdy, narzędzia itd. Więcej na temat tej gry opowie Wam Hed na poniższym materiale wideo.

Galeria obrazków

Polecamy też Waszej uwadze najnowsze obrazki w naszej galerii…

Galeria filmów

…jak również najnowsze filmy z gier: