Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 25 stycznia 2017, 18:28

autor: Kamil "Góral" Zwijacz

Prey - data premiery i nowy zwiastun

Poznaliśmy datę premiery gry Prey od studia Arkane. Produkcja ukaże się 5 maja bieżącego roku na konsolach Xbox One i PlayStation 4 oraz komputerach osobistych. Ponadto doczekaliśmy się nowego zwiastuna i informacji o pre-orderach.

Data premiery i zwiastun

Ekipa Arkane Studios zaprezentowała nowy zwiastun gry Prey, zawierający fragmenty rozgrywki. Obejrzycie go poniżej, ale to dopiero początek dobrych wieści, gdyż deweloper ujawnił też datę premiery. Produkcja ukaże się 5 maja bieżącego roku na konsolach Xbox One, PlayStation 4 oraz komputerach osobistych. Poza tym poznaliśmy kilka nowych informacji związanych z różnymi elementami tytułu.

Pre-ordery

Osoby, które złożą zamówienie przedpremierowe otrzymają Cosmonaut Shotgun Pack. Zestaw zawiera m.in. trzy neuromody, pozwalające zaopatrzyć się w nowe moce, dwie apteczki czy też plany umożliwiające wytwarzanie amunicji do strzelby oraz jeden z rodzajów tej broni, nazwany Margrave Shotgun.

Zawartość Cosmonaut Shotgun Pack. - Prey - data premiery i nowy zwiastun - wiadomość - 2017-01-25
Zawartość Cosmonaut Shotgun Pack.

Informacje o grze

Deweloperzy wyjaśnili, że na stacji kosmicznej Talos I testowano nowy rodzaj neuromodów opartych na znanych już obcych, nazwanych Typhon. Istotom udało się jednak uwolnić, a placówka stała się ich nowym domem, co jest oczywiście równoznaczne ze śmiercią większości załogi. Główny bohater Prey, Morgan Yu, nie jest zwykłym obiektem testowym, gdyż tak naprawdę to wiceprezes i dyrektor badań w TranStar Corporation, który oczywiście studiował kosmiczną rasę. Jego prace zaowocowały możliwością kopiowania mocy obcych (wstrzykuje się je przez oczodoły przy użyciu specjalnego urządzenia).

Morgan Yu to nie byle kto, a szycha w TranStar Corporation. - Prey - data premiery i nowy zwiastun - wiadomość - 2017-01-25
Morgan Yu to nie byle kto, a szycha w TranStar Corporation.
Prey w skrócie:
  • strzelanka FPP od studia Arkane;
  • ukaże się 5 maja bieżącego roku na konsolach PlayStation 4, Xbox One oraz PC-tach;
  • zamówienia przedpremierowe premiowane są pakietem Cosmonaut Shotgun Pack.

Jedną z umiejętności Typhonów, a właściwie to jednego z ich rodzajów – Mimiców – jest możliwość przybierania różnych form, np. krzesła. To już jednak wiedzieliśmy wcześniej. Okazało się jednak, że istnieją też bardziej zaawansowane wersje tej mocy, pozwalające np. zostać wieżyczką strażniczą.

Poza tym poznaliśmy kilka typów broni (S4 Tactical Pump Shotgun, GLOO Cannon, Typhon Lure, Q-Beam, Disruptor Stun Gun oraz Recycler Charge), a także dowiedzieliśmy się, że stacja Talos I będzie duża i bardzo zróżnicowana, a zwiedzać ją mamy nie tylko wewnątrz, ale i na zewnątrz.

Prey - data premiery i nowy zwiastun - ilustracja #4