Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPGPS4PSV
Okładka Digimon World: Next Order (PS4)
OkładkaDigimon World: Next Order (PS4)

Digimon World: Next Order

Osadzona w realiach science fiction gra jRPG studia Bandai Namco Entertainment, będąca kolejną odsłoną rozwijanej od 1997 roku serii Digimon.

RPG | TPP | science fiction | Digimon | jRPG | tytuły ekskluzywne PlayStation

Digimon World: Next Order Premiera

17mar2016

PSV

26sty2017

PS4

Gry podobne do Digimon World: Next Order

Re:Legend

Doraemon Story of Seasons

Nexomon Extinction

Digimon World: Next Order na PS4 i PSV to gra jRPG, osadzona w popularnym uniwersum Digimon. Marka ta narodziła się w 1997 roku w Japonii, debiutując pod postacią elektronicznych zabawek, pozwalających opiekować się wirtualnymi zwierzakami. W przeciągu kilku lat doczekała się ona licznych gadżetów, komiksów oraz adaptacji animowanej, która przyczyniła się do jej dalszej popularyzacji na całym świecie. Pod szyldem Digimon ukazało się kilkanaście gier, wchodzących w skład kilku cykli. Digimon World: Next Order, za którego powstanie odpowiada firma Bandai Namco, jest sequelem wydanej na PSP i 2DS-ie gry Digimon World Re:Digitize. Oba tytuły łączy podobny system walki oraz inne elementy rozgrywki. Tytuł łączy się również z animowanym filmem Digimon Adventure tri, który pojawił się w japońskich kinach w listopadzie 2015 roku.

Fabuła

Rozpoczynając zabawę wybieramy płeć naszego protagonisty, może być nim chłopka o imieniu Takuto lub dziewczyna Shiki. Oboje są uczniami trzeciej klasy liceum i zaledwie kilka lat wcześniej byli ogromnymi fanami digimonów. Za sprawą pewnego wydarzenia trafią do wirtualnej ojczyzny stworków – Digital World. Zjawiając się w tym miejscu, odkrywają na nowo zapomnianą dziecięcą pasję, poznając przy tym nowych przyjaciół oraz uczestnicząc w przygodzie życia.

Mechanika

W trakcie rozgrywki w Digimon World: Next Order akcję obserwujemy z perspektywy trzeciej osoby, przemierzając w pełni trójwymiarowy świat. Bohaterowi towarzyszą dwa digimony, którym w czasie walki wydajemy polecenia w czasie rzeczywistym. Gracze eksplorują kolejne lokacje, rozwiązując proste zagadki, a także rozmawiając i pomagając różnym postaciom niezależnym.

Kwestie Techniczne

Produkcja korzysta z autorskiego trójwymiarowego silnika, który oferuje kolorową i przyjemną dla oka oprawę graficzną, Modele postaci oraz digimonów są pełne detali, równie naturalnie i atrakcyjnie wyglądają ich animacje.

Tryb gry: single player  

Digimon World: Next Order cena w dniu premiery: 214,90 PLN

Klasyfikacja PEGI Digimon World: Next Order

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.
PSV
PS4