Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodowePC
Okładka Cayne (PC)
OkładkaCayne (PC)

Cayne PC

Udostępniane zupełnie za darmo, samodzielne rozszerzenie do wydanej w roku 2015 mrocznej przygodówki science fiction Stasis.

To jest dodatek do gry Stasis.

Przygodowe | science fiction | zagraj za darmo | widok izometryczny | indie

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Cayne Premiera PC

24stycznia2017

Steam

24stycznia2017

producent: The Brotherhood wydawca: The Brotherhood Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Gry podobne do Cayne

SOMA

Amnesia: Mroczny Obłęd

Outlast

Cayne to rozszerzenie do wydanej w 2015 roku mrocznej przygodówki science fiction zatytułowanej Stasis. Jest to samodzielna produkcja przeznaczona na PC, więc do zabawy nie jest wymagane posiadanie „podstawki”. Dodatkowo tytuł udostępniany jest za darmo. Za jej powstanie odpowiadają oczywiście twórcy oryginału – niezależne studio The Brotherhood Games.

Fabuła

Tytuł opowiada o przygodzie ciężarnej kobiety o imieniu Hadle, która budzi się w placówce medycznej, gdzie nieznani sprawcy chcą zabrać jej dziecko. Gracze muszą zrobić wszystko co w ich mocy, by do tego nie doszło.

Mechanika

Rozgrywka w Cayne jest dokładnie taka sama, jak w podstawowym wydaniu Stasis. Tytuł jest więc klasyczną przygodówką z akcją ukazywaną w rzucie izometrycznym. Podczas rozgrywki zwiedzamy kolejne lokacje, szukając przedmiotów służących do rozwiązywania napotkanych problemów. Przejście przygotowanej przez deweloperów kampanii zajmuje około 1,5 godziny.

Kwestie techniczne

Cayne na PC korzysta z tej samej technologii co „podstawka”, ale deweloperzy nieco ją dopracowali, dzięki czemu środowisko jest jeszcze ładniejsze i bogatsze w szczegóły; pojawiły się dodatkowe efekty i nie tylko. Ponadto dodatek doczekał się ścieżki dźwiękowej skomponowanej przez Ivo Sadiskiego oraz wysokiej jakości nagrań głosów aktorów, wcielajacych się w poszczególne postacie.

Tryb gry: single player  

Ocena użytkowników: 6 / 10 na podstawie 34 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 7.2 / 10 na podstawie 3 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI Cayne

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. W grze jest używany wulgarny język. Gra zawiera elementy przemocy.

Cayne Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Minimalne:
  • Intel Core 2 Duo E4500 2.2 GHz/AMD Athlon 64 X2 5600+ 2.8 GHz
  • 4 GB RAM
  • karta grafiki 1 GB GeForce GT 240/Radeon HD 6570 lub lepsza
  • 6 GB HDD
  • Windows 7/8/10 64-bit