Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodowePC
Okładka Cayne (PC)

Cayne PC

Udostępniane zupełnie za darmo, samodzielne rozszerzenie do wydanej w roku 2015 mrocznej przygodówki science fiction Stasis.

To jest dodatek do gry Stasis.

Przygodowe | science fiction | zagraj za darmo | widok izometryczny | indie

PC Windows
Okładka Cayne (PC)

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

24stycznia2017

24stycznia2017

Steam

Cayne to rozszerzenie do wydanej w 2015 roku mrocznej przygodówki science fiction zatytułowanej Stasis. Jest to samodzielna produkcja przeznaczona na PC, więc do zabawy nie jest wymagane posiadanie „podstawki”. Dodatkowo tytuł udostępniany jest za darmo. Za jej powstanie odpowiadają oczywiście twórcy oryginału – niezależne studio The Brotherhood Games.

Fabuła

Tytuł opowiada o przygodzie ciężarnej kobiety o imieniu Hadle, która budzi się w placówce medycznej, gdzie nieznani sprawcy chcą zabrać jej dziecko. Gracze muszą zrobić wszystko co w ich mocy, by do tego nie doszło.

Mechanika

Rozgrywka w Cayne jest dokładnie taka sama, jak w podstawowym wydaniu Stasis. Tytuł jest więc klasyczną przygodówką z akcją ukazywaną w rzucie izometrycznym. Podczas rozgrywki zwiedzamy kolejne lokacje, szukając przedmiotów służących do rozwiązywania napotkanych problemów. Przejście przygotowanej przez deweloperów kampanii zajmuje około 1,5 godziny.

Kwestie techniczne

Cayne na PC korzysta z tej samej technologii co „podstawka”, ale deweloperzy nieco ją dopracowali, dzięki czemu środowisko jest jeszcze ładniejsze i bogatsze w szczegóły; pojawiły się dodatkowe efekty i nie tylko. Ponadto dodatek doczekał się ścieżki dźwiękowej skomponowanej przez Ivo Sadiskiego oraz wysokiej jakości nagrań głosów aktorów, wcielajacych się w poszczególne postacie.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Ocena czytelników: 5,9 / 10 na podstawie 29 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 7.2 / 10 na podstawie 3 głosów czytelników.

Gry podobne do Cayne

Klasyfikacja PEGI Cayne

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. W grze jest używany wulgarny język. Gra zawiera elementy przemocy.

Wymagania sprzętowe Cayne

PC Windows

PC Windows

  • Minimalne:
  • Intel Core 2 Duo E4500 2.2 GHz/AMD Athlon 64 X2 5600+ 2.8 GHz
  • 4 GB RAM
  • karta grafiki 1 GB GeForce GT 240/Radeon HD 6570 lub lepsza
  • 6 GB HDD
  • Windows 7/8/10 64-bit
Cayne - dziś debiut darmowej przygodówki od twórców Stasis [news zaktualizowany]
Cayne - dziś debiut darmowej przygodówki od twórców Stasis [news zaktualizowany]

wiadomość24 stycznia 2017

Jeżeli ciepło wspominacie wydane w 2015 roku Stasis, to z pewnością ucieszycie się na wieść, że dziś wieczorem ukaże się Cayne - darmowy samodzielny dodatek, opowiadający o przygodach ciężarnej Hadley.

Twórcy Stasis zapowiedzieli Beautiful Desolation i Cayne
Twórcy Stasis zapowiedzieli Beautiful Desolation i Cayne

wiadomość4 września 2016

Studio The Brotherhood Games zapowiedziało swoją kolejną grę, nazwaną Beautiful Desolation. Dodatkowo firma pracuje nad Cayne - darmowym dodatkiem do mrocznej przygodówki Stasis.