Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 24 stycznia 2017, 19:35

autor: Kamil "Góral" Zwijacz

Cayne - dziś debiut darmowej przygodówki od twórców Stasis [news zaktualizowany]

Jeżeli ciepło wspominacie wydane w 2015 roku Stasis, to z pewnością ucieszycie się na wieść, że dziś wieczorem ukaże się Cayne - darmowy samodzielny dodatek, opowiadający o przygodach ciężarnej Hadley.

Aktualizacja

Cayne zadebiutowało na Steamie. Grę pobierzecie za darmo, ale możecie też wydać 5,24 euro (ok. 23 zł) na edycję kolekcjonerską. Jest to cena promocyjna, która obowiązuje do końca stycznia. Później wzrośnie do 6,99 euro (ok. 31 zł).

Oryginalna wiadomość

Dziś o godzinie 19:00 na Steamie ukaże się izometryczna przygodówka Cayne, będąca samodzielnym dodatkiem do ciepło przyjętego Stasis z 2015 roku. Co ważne, produkcja zostanie udostępniona za darmo, choć jeżeli chcecie wesprzeć deweloperów z The Brotherhood Games, to możecie zakupić edycję Deluxe, zawierającą kilka dodatkowych elementów, w tym oficjalną ścieżkę dźwiękową i tapety.

W Stasis graliśmy jako John Maracheck, a w Cayne wcielamy się w Hadley. - Cayne - dziś debiut darmowej przygodówki od twórców Stasis [news zaktualizowany] - wiadomość - 2017-01-24
W Stasis graliśmy jako John Maracheck, a w Cayne wcielamy się w Hadley.

Cayne opowiadać ma o losach kobiety o imieniu Hadley, która budzi się w mrocznej placówce badawczej. Nie wiadomo dokładnie, skąd się tam wzięła, ale to akurat najmniejszy problem, gdyż bohaterka jest w dziewiątym miesiącu ciąży, a osoby, które ją uwięziły chcą zabrać nienarodzone jeszcze dziecko. Graczom nie pozostanie więc nic innego, jak postarać, się, by do tego nie doszło.

Podobnie jak w podstawce, będziemy mieć do czynienia z przygodówką typu point-and-click, w której akcja obserwowana jest w rzucie izometrycznym. Gra ma być dość mroczna i pełna zagadek, aczkolwiek jej przejście nie wyrwie Wam zbyt wielu godzin z życia – kampanię ukończycie w dwie godziny. Szybko, ale w końcu to darmowa produkcja, więc nie ma co narzekać.

Na zakończenie prezentujemy jeszcze minimalne wymagania sprzętowe produkcji:

  • Procesor: Intel Core 2 Duo E4500 2.2GHz lub AMD Athlon 64 X2 5600+ 2.8 GHz
  • Karta grafiki: z 1 GB pamięci, układ pokroju Nvidia GeForce 240 GT lub AMD Radeon HD 6570
  • DirectX 9.0c
  • Pamięć: 4 GB RAM
  • Twardy dysk: 6 GB wolnego miejsca
  • System operacyjny: 64-bitowy Windows 7/8/10