Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 24 stycznia 2017, 20:04

autor: "Vergil"

Resident Evil VII: Biohazard – znamy zawartość i daty premier pierwszych DLC

Dzisiejszy dzień upływa pod znakiem siódmej odsłony cyklu Resident Evil. Nie dość, że to właśnie dzisiaj oddano w ręce graczy pełną wersję tej produkcji, to jeszcze poznaliśmy zawartość przygotowywanych przez Capcom dodatków.

Miłośnicy cyklu Resident Evil nie mają powodów do narzekań - jego siódma odsłona zadebiutowała dzisiaj, przy akompaniamencie zachwytów ze strony graczy i recenzentów. Nic zatem dziwnego, że firma Capcom postanowiła podzielić się z nami szczegółami na temat przygotowywanych przez nią dodatków.

Dwie paczki smakołyków

W planach Capcomu znalazły się dwie paczki dodatków, które najpierw zadebiutują na PlayStation 4, by po jakimś czasie zawitać również na komputery osobiste i konsole Xbox One.

Kasety stanowiły jeden z głównych elementów wersji demonstracyjnej Resident Evil VII: Biohazard. Dodatki pozwolą nam poznać więcej opowieści rzucających nowe światło na przygodę Ethana i rodzinę Bakerów. - Resident Evil VII: Biohazard – znamy zawartość i daty premier pierwszych DLC - wiadomość - 2017-01-24
Kasety stanowiły jeden z głównych elementów wersji demonstracyjnej Resident Evil VII: Biohazard. Dodatki pozwolą nam poznać więcej opowieści rzucających nowe światło na przygodę Ethana i rodzinę Bakerów.

Pierwsza z nich, czyli Banned Footage Vol. 1, będzie zawierać dwa nowe rozdziały i dodatkowe tryby gry. Co się tyczy tych pierwszych, mowa o Bedroom (naszym zadaniem będzie wymyślenie sposobu na ucieczkę z tytułowej sypialni, starając się przy tym nie zaalarmować pilnującej nas Marguerite Baker) oraz Nightmare (tutaj stawimy czoła kolejnym falom przeciwników, starając się przetrwać do rana). Dodatkowy tryb to Ethan Must Die, czyli wyższy poziom trudności, niedostępny dla trybu VR. Rozszerzenie trafi do sprzedaży 31 stycznia, w cenie 9,99 dolarów (około 39 zł). Posiadacze konsoli Microsoftu i pecetów poczekają na nie do 21 lutego.

Druga paczka, czyli Banned Footage Vol. 2, zaoferuje dwie nowe kasety VHS (21, w której weźmiemy udział w śmiertelnej grze Lucasa Bakera oraz Daughters pozwalające nam spojrzeć na przeszłość „wesołej” rodzinki) oraz kolejny wariant rozgrywki. Jack's 55th Birthday to swoisty wyścig z czasem, w którym będziemy... karmić tytułowego Jacka. Co ciekawe, ten moduł również nie będzie wspierał trybu VR. Omawiany dodatek pojawi się w sprzedaży 14 lutego w cenie 14,99 dolarów (około 59 zł). Podobnie jak miało to miejsce w przypadku poprzedniego rozszerzenia, także tutaj mowa wyłącznie o wersji na PlayStation 4. Na Xboksie One i komputerach osobistych zagramy w niego 21 lutego.

Pomyślcie, że to nie ostatnia wizyta w ponurej rezydencji Bakerów. Macie ciarki na plecach? - Resident Evil VII: Biohazard – znamy zawartość i daty premier pierwszych DLC - wiadomość - 2017-01-24
Pomyślcie, że to nie ostatnia wizyta w ponurej rezydencji Bakerów. Macie ciarki na plecach?

Warto nadmienić, że na tym nie kończy się lista dodatków - japoński wydawca zamierza bowiem wydać również darmowe DLC, takie jak choćby zaplanowane na wiosnę Not a Hero, mające stanowić uzupełnienie opowiedzianej w grze historii. A zatem miłośnikom marki nie pozostaje nic innego, jak grać... i cierpliwie czekać na rozwój wydarzeń. Wszak posiadłość Bakerów skrywa jeszcze niejedną tajemnicę…