Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 24 stycznia 2017, 20:08

autor: Ender

Battlefield 1: Nie przejdą – nowe informacje na temat dodatku

Poznaliśmy nowe szczegóły dotyczące pierwszego płatnego dodatku do gry Battlefield 1, który zadebiutuje w marcu. Autorzy przedstawili pokrótce wszystkie nowości, które DLC wprowadzi do rozgrywki.

W grudniu poznaliśmy pierwsze szczegóły na temat pierwszego płatnego dodatku do Battlefield 1, zatytułowanego Nie przejdą (ang. They Shall Not Pass). Twórcy zapowiedzieli wówczas wprowadzenie nowej grywalnej frakcji (Armia Francuska), a także przedstawili dwie z czterech planowanych map, potencjalnie będących największą atrakcją rozszerzenia. Dziś poznaliśmy konkretne informacje na temat kolejnych dwóch plansz wchodzących w skład DLC, a także nowego trybu gry i klasy postaci.

Battlefield 1: Nie Przejdą pozwoli nam wzięcie udziału w starciach na czterech zupełnie nowych mapach:

  1. Wzgórza Verdun – zapowiedziana w grudniu plansza przenosi nas w realia jednej z najbardziej krwawych bitew XX wieku. Gracze będą walczyć wśród huku moździerzy i armat oraz w dymie płonącego wokół nich lasu. Jedna ze stron konfliktu będzie próbowała zdobyć twierdzę Verdun, znajdującą się na świetnie ufortyfikowanym wzgórzu.
  2. Fort Vaux – przenosimy się do wnętrz potężnego fortu Vaux. Walczyć będziemy w labiryncie wąskich korytarzy, ślepych zaułków oraz zasypanych tuneli, będących efektem bombardowań.
  3. Przełamanie – uczestniczymy w bitwie nad rzeką Aisne. Francuzi chcą przejąć kontrolę nad przecinającymi ją mostami, ale na polu walki usianym wrakami pojazdów pancernych zasadzkę szykują Niemcy.
  4. Soissons – gracze zostają rzuceni w sam środek jednej z najbardziej znaczących bitew pancernych I wojny światowej. Francuzi starają się odbić z rąk Niemców malowniczą wioskę Soissons, korzystając z pomocy nowych modeli czołgów, a także wsparcia lotniczego.

Battlefield 1: Nie Przejdą zaoferuje nowy tryb gry o nazwie Linia frontu. Jest to połączenie dwóch istniejących wariantów rozgrywki – Podboju i Szturmu. Obie strony konfliktu toczą walkę o powiązane ze sobą punkty na linii frontu. Drużyny rywalizują o kontrolę nad pojedynczym celem. Po jego zdobyciu gra wymaga od nich zdobycia kolejnego. Po opanowaniu sztabu głównego i wszystkich punktów rozpoczyna się etap przypominający tryb Szturmu, w którym zespoły atakują telegrafy lub starają się je obronić przed przeciwnikami.

Czyściciel okopów to nowa klasa elitarna, która specjalizuje się w walce wręcz oraz w używaniu granatów. Korzystając ze specjalnej pałki oraz arsenału ładunków wybuchowych mamy siać zniszczenie w szeregach wrogów. W trakcie rozgrywki będziemy mieli okazję pokierować także nowym behemotem, którym jest superciężki czołg Char 2C. Twórcy udostępnili również działo samobieżne St. Chamond, a także haubicę oblężniczą, którą będą mogli obsługiwać żołnierze polowi.

Wzgórza Verdun - Battlefield 1: Nie przejdą – nowe informacje na temat dodatku - wiadomość - 2017-01-25
Wzgórza Verdun
Fort Vaux - Battlefield 1: Nie przejdą – nowe informacje na temat dodatku - wiadomość - 2017-01-25
Fort Vaux
Przełamanie - Battlefield 1: Nie przejdą – nowe informacje na temat dodatku - wiadomość - 2017-01-25
Przełamanie
Soissons - Battlefield 1: Nie przejdą – nowe informacje na temat dodatku - wiadomość - 2017-01-25
Soissons
Czołg Char 2C - Battlefield 1: Nie przejdą – nowe informacje na temat dodatku - wiadomość - 2017-01-25
Czołg Char 2C

Battlefield 1: Nie Przejdą pojawi się w sprzedaży w marcu tego roku i będzie dostępny na komputerach PC oraz konsolach Xbox One i PlayStation 4. DLC wchodzi w skład przepustki sezonowej, ale będzie je można także kupić osobno.

  1. Oficjalna strona gry
  2. Recenzja gry Battlefield 1 – najlepszy Battlefield od czasów Bad Company 2
  3. Battlefield 1 - kompendium wiedzy