Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 24 stycznia 2017, 18:01

autor: Michał Marian

Rewolucja w Marvel Heroes i ataki DDoS na Tibię – Wieści MMO (24/01/2017)

Dzisiaj piszemy m.in. o nadchodzących testach For Honor oraz aktualizacjach do polskiego Gloria Victis, Marvel Heroes i The Elder Scrolls Online (Homestead z domostwami graczy w świecie Tamriel).

Witamy w kolejnej odsłonie Wieści MMO – miejsca, z którego dowiecie się o wszystkich nowościach, wydarzeniach oraz ciekawostkach z Waszych ulubionych produkcji MMORPG i nie tylko. Dziś przyglądamy się m.in. nadchodzącym beta-testom For Honor, aktualizacjom Gloria Victis, Marvel Heroes oraz The Elder Scrolls Online, a także problemom twórców Tibii z atakami DDoS.

For Honor

Już na dniach rozpoczną się kolejne testy For Honor, najnowszej produkcji Ubisoftu, która planowo powinna zadebiutować podczas tegorocznych Walentynek. Szczęśliwcy, którzy zdobyli klucz do bety, będą mogli sprawdzić na własnej skórze aż 9 grywalnych postaci, 3 tryby (z zapowiadanych 6) oraz 6 map. Przekonają się także, jak działa system wojen frakcji. Klucze do beta-testów można wciąż jeszcze zdobyć na oficjalnej stronie produkcji. Alternatywnie dostępne są także pre-ordery, których ceny rozpoczynają się od 60 euro.

Gloria Victis

Gloria Victis, rodzima zawodniczka na arenie MMO, otrzymała niedawno kolejną aktualizację. Wzbogaca ona świat gry o dwie nowe lokacje, typ dynamicznych eventów (rodem z Guild Wars 2) oraz szereg pomniejszych usprawnień mechaniki i samej rozgrywki. Było to już trzecie uaktualnienie w ciągu bieżącego roku – tempo twórców może budzić podziw.

Warto przypomnieć, że tytuł w dalszym ciągu znajduje się w usłudze tzw. Early Access w ramach platformy Steam. Zainteresowani mogą wejść w jego posiadanie za niespełna 20 euro. Po więcej informacji na temat produkcji zapraszamy na oficjalną stronę.

Marvel Heroes

W świecie Marvel Heroes zaroiło się w ostatnim czasie od nowości – sztandarowa produkcja Gazillion Entertainment otrzymała bowiem największą aktualizację od lat. Twórcy gry z dumą prezentują niezwykle obszerną listę zmian, łatek, poprawek i wielu innych dokonań; modyfikacje dotknęły niemal każdego obszaru rozgrywki. Na graczy czekają m.in.:

  • przebudowana i odświeżona warstwa fabularna,
  • zmodernizowany system talentów,
  • usunięcie systemu OMEGA i debiut Infinity,
  • wprowadzenie poziomów trudności,
  • zmiany w mechanice statystyk i panelu bohatera,
  • optymalizacja sterowania za pomocą pada,
  • nowy tracker zadań,
  • modyfikacje istniejących postaci i wiele innych.

Jeśli nie było Wam ostatnio po drodze z Marvel Heroes, powyższa aktualizacja stanowi świetny grunt pod przeprosiny i ponowne spotkanie – lepszej okazji prędko nie będzie.

Tibia

Twórcy Tibii, niemieckie studio CipSoft, w odpowiedzi na ciągnące się ostatnimi tygodniami ataki DDoS, zdecydowali się zrekompensować wszystkie śmierci w wyniku PvE, które miały miejsce pomiędzy 10 grudnia 2016 a 18 stycznia 2017. Gracze odzyskają utracone poziomy, umiejętności oraz błogosławieństwa. Deweloperzy zapewnili przy okazji, iż nieustannie pracują nad wyeliminowaniem prawdopodobieństwa podobnych ataków w przyszłości – podjęto już nawet wstępne kroki w tej sprawie. Gracze mogą bowiem za pomocą nowej opcji niejako samodzielnie „bronić się” przed atakami – choć jest to jedynie tymczasowe rozwiązanie.

The Elder Scrolls Online

W minionym tygodniu przedstawiciele ZeniMax Online Studios oficjalnie zapowiedzieli, że najnowsza aktualizacja The Elder Scrolls Online trafi w ręce graczy dokładnie 6 lutego bieżącego roku. Homestead, bo tak zatytułowany będzie patch, zostanie udostępnione całkowicie bezpłatnie. Uzyskamy dostęp do niemal 40 różnych domostw i blisko 2000 elementów wyposażenia. Przy okazji debiutu uaktualnienia twórcy przemycą także kilka drobnych poprawek mechaniki gry i innych usprawnień. Niestety – gracze konsolowi otrzymają nową zawartość nieco później, bowiem dopiero 21 lutego.

Na łamach Wieści staramy się wspominać o wszystkich popularniejszych grach MMO (przynajmniej z perspektywy graczy z Polski). Jeśli wydaje ci się, że twoja ulubiona pozycja powinna znaleźć się na naszych łamach, a z jakiegoś powodu tak się jeszcze nie stało – daj nam znać w komentarzach, zobaczymy, co da się zrobić.