Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 4 września 2016, 12:15

autor: Góral

Twórcy Stasis zapowiedzieli Beautiful Desolation i Cayne

Studio The Brotherhood Games zapowiedziało swoją kolejną grę, nazwaną Beautiful Desolation. Dodatkowo firma pracuje nad Cayne - darmowym dodatkiem do mrocznej przygodówki Stasis.

Pamiętacie udaną, mroczną przygodówkę science fiction Stasis od studia The Brotherhood Games? Jeżeli tak, to z pewnością ucieszycie się na wieść, że deweloperzy pracują nad kolejną produkcją, zatytułowaną Beautiful Desolation. Niestety obecnie nie wiemy na jej temat praktycznie nic. Firma zdradziła jedynie, że akcja tytułu rozegra się w odległej przyszłości, w afrykańskiej lokacji, a bohaterem najprawdopodobniej będzie ktoś, kto „nie jest z tego miejsca i czasu”. Wkrótce ma się rozpocząć zbiórka pieniędzy na deweloping, więc wtedy poznamy więcej szczegółów. Obecnie możemy się jedynie delektować opublikowanym zwiastunem oraz kilkoma screenami, które zwiastują klimatyczną i bardzo ładną grę.

Świat Beautiful Desolation zamieszkiwany będzie m.in. przez zmutowane żyrafy. - Twórcy Stasis zapowiedzieli Beautiful Desolation i Cayne - wiadomość - 2016-09-04
Świat Beautiful Desolation zamieszkiwany będzie m.in. przez zmutowane żyrafy.

The Brotherhood Games to stosunkowo młoda, niezależna ekipa, której do tej pory udało się wydać tylko Stasis. Jest to ukazana w rzucie izometrycznym przygodówka, opowiadająca o losach Johna Marachecka. Mężczyzna budzi się pewnego dnia w ośrodku badawczym, w którym stało się coś złego, a pracujący tu ludzie zniknęli.

Produkcja okazała się nadzwyczaj udana, a dodatkowo obecnie można ją kupić za około 25 zł, więc jeżeli nie graliście, to warto to zrobić teraz. Dodatkowo deweloperzy pracują nad Cayne, czyli swego rodzaju uzupełnieniem Stasis, w którym wcielimy się w ciężarną Hadley, mającą podobne problemy, co główny bohater „podstawki”. Co ciekawe, będzie to samodzielne rozszerzenie, niewymagające do zabawy oryginalnej gry, które zapewni około 1,5 godziny rozgrywki. Tytuł zostanie udostępniony za darmo pod koniec bieżącego roku. Poniżej prezentujemy jego zwiastun oraz screeny.

Ciężarna Hadley główną bohaterką samodzielnego dodatku do Stasis. - Twórcy Stasis zapowiedzieli Beautiful Desolation i Cayne - wiadomość - 2016-09-04
Ciężarna Hadley główną bohaterką samodzielnego dodatku do Stasis.