Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość pozostałe 4 września 2016, 12:22

autor: Makek

Kinowa adaptacja Uncharted bez daty premiery

Film na podstawie gry Uncharted został usunięty z kalendarza wydawniczego wytwórni Sony Pictures Entertainment. Tym samym ekranizacja przygód Nathana Drake’a znowu pozostała bez daty premiery.

Kinowa adaptacja Uncharted nie ma łatwego życia. Projekt, którego początki sięgają 2008 roku, zalicza nieustanne wzloty i upadki, przechodząc z rąk jednego reżysera do drugiego oraz często zmieniając scenarzystów. Niestety, najnowsze informacje także nie są pozytywne – Sony Pictures usunęło bowiem film Uncharted ze swojego kalendarza wydawniczego. Data premiery ekranizacji nie jest więc znana, a warto pamiętać, że jeszcze niedawno miała ona zadebiutować 30 czerwca tego roku.

Filmowa adaptacja Uncharted znowu znalazła się w tarapatach. - Kinowa adaptacja Uncharted bez daty premiery - wiadomość - 2016-09-04
Filmowa adaptacja Uncharted znowu znalazła się w tarapatach.

Pod koniec lipca dowiedzieliśmy się, że aktualnie nad scenariuszem filmu pracuje Joe Carnahan, znany chociażby z wyreżyserowania Przetrwania oraz Drużyny A. Jest to jednak jedna z niewielu dobrych wiadomości, ponieważ ekranizacja przygód Nathana Drake’a wciąż nie posiada reżysera (ponoć Carnahan był zainteresowany także tą posadą, jednak ostatecznie jej nie otrzymał), ani obsady aktorskiej. Scenarzysta kinowego Uncharted wydaje się być jednak dobrej myśli, o czym poinformował na swoim profilu na Twitterze. Przyznał on, że otwierająca scena filmu prezentuje się naprawdę dobrze… a przynajmniej na papierze scenariusza.

Kinowa adaptacja Uncharted bez daty premiery - ilustracja #2

Warto wspomnieć, że pomimo wielu przeszkód na drodze, filmowy Uncharted ma już na swoim pokładzie producentów, wśród których są takie nazwiska jak Charles Roven (Warcraft: Początek, American Hustle, Legion Samobójców), Avi Arad (produkcje od Marvel Studios), czy Alex Gartner (Warcraft: Początek). Nadzór nad nimi sprawuje Jonathan Kadin z Sony Pictures Entertainment. Czy to wystarczy, aby dać fanom porządne i solidne widowisko, dorównujące oryginalnym grom? Nolan North, aktor podkładający głos pod Nathana Drake’a, przyznał, że fani nie chcą filmu Uncharted (fragment rzeczonego wywiadu z Northem znajduje się poniżej). Jedno jest pewne – w najbliższym czasie raczej go nie otrzymają.

Ostatnia aktualizacja: 2016-09-04

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.