Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość pozostałe 30 lipca 2016, 10:15

Reżyser Przetrwania nowym scenarzystą kinowej adaptacji Uncharted

Według najnowszych doniesień wytwórnia Sony Pictures Entertainment zatrudniła Joego Carnahana do napisania scenariusza filmu na podstawie hitowej serii Uncharted. Carnahan znany jest m.in. jako reżyser Przetrwania.

Według zapowiedzi sprzed dwóch lat, niecałe dwa miesiące temu powinien pojawić się film na podstawie świetnie ocenianej i sprzedającej się serii Uncharted. Niestety, produkcja obrazu utknęła na długi czas w martwym punkcie, a w kwietniu Neil Druckmann ze studia Naughty Dog przyznał, że projekt boryka się ze sporymi problemami. Teraz wygląda na to, że wreszcie może on ruszyć z miejsca. Wytwórnia Sony Pictures Entertainment znalazła podobno osobę, która zajmie się napisaniem scenariusza do filmu. Nowym scenarzystą ma zostać Joe Carnahan – reżyser takich obrazków jak Drużyna A czy Przetrwanie, obecnie pracujący nad Bad Boys 3.

Jeśli twórcom adaptacji uda się dorównać poziomem którejkolwiek z czterech części serii, długie wyczekiwanie zostanie wynagrodzone. - Reżyser Przetrwania nowym scenarzystą kinowej adaptacji Uncharted - wiadomość - 2016-07-30
Jeśli twórcom adaptacji uda się dorównać poziomem którejkolwiek z czterech części serii, długie wyczekiwanie zostanie wynagrodzone.

O ekranizacji Uncharted mówiło się już od lat, jednak projekt jak dotąd nie nabrał wiatru w żagle. Nadal nie znamy planowanych członków obsady, a z posady reżysera zrezygnowało lub zostało zwolnionych już kilka nazwisk (w tym Neil Burger i Seth Gordon). Wygląda więc na to, że na kinową adaptację Nathana Drake'a poczekamy znacznie dłużej, niż do 30 czerwca 2017 roku – taką datę premiery podała wytwórnia niecałe dwanaście miesięcy temu. To zresztą nie jedyny projekt Sony Pictures Entertainment oparty na grze wideo, który boryka się ze sporymi problemami. W martwym punkcie utknęła także ekranizacja hitowego The Last of Us. Deweloperzy z Naughty Dog coś nie mają szczęścia do kinowych adaptacji swoich dzieł...

  1. Oficjalna strona internetowa wytwórni Sony Pictures Entertainment
  2. 5 ekranizacji gier, na które czekamy w najbliższych miesiącach

Jakub Mirowski

Jakub Mirowski

Miłośnik gier dla jednego gracza – niby przez lepszy klimat, ale tak naprawdę jest słaby w multi.

więcej