Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon Disney+ TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 21 lutego 2016, 14:18

autor: Paweł "shav" Krzystyniak

5 ekranizacji gier, których doczekamy się w najbliższych 12 miesiącach

Najbliższy rok to naprawdę gorący okres dla fanów ekranizacji gier komputerowych. W kinach zadebiutują między innymi Warcraft i Assassin's Creed.

5 ekranizacji gier, których doczekamy się w najbliższych 12 miesiącach - ilustracja #1

Ekranizacje gier raczej nie są kojarzone z wysokiej jakości produkcjami, jednak nie można umniejszać im jednego – popularności. W zdecydowanej większości przypadków filmy te cieszą się dużym zainteresowaniem i w zasadzie nie ma w tym nic dziwnego – ludzi interesuje to, jak ich ulubione gry zostaną przeniesione na duży ekran. Nikogo nie powinna więc dziwić coraz większa ilość kinowych hitów, które są w mniejszym lub większym stopniu oparte na wirtualnej rozrywce. Dziś chcielibyśmy zwrócić uwagę na kilka filmów, o których wiemy już nieco więcej i których premiery odbędą się w ciągu najbliższych 12 miesięcy.

Ratchet and Clank – kwiecień 2016

Ratchet and Clank to jedna z najpopularniejszych serii gier na konsolach PlayStation 2 i PlayStation 3. Filmowa adaptacja będzie przeniesieniem do kina początków historii o przygodach dwóch sympatycznych bohaterów. Produkcja ta zadebiutuje w kwietniu i nie jest to data przypadkowa – to właśnie w tym miesiącu czeka nas premiera rebootu pierwszej części cyklu na najnowszej konsoli Sony.

Ratchet and Clank opowiada o losach dwójki tytułowych postaci – przedstawiciela rasy Lombax Ratcheta i niewielkiego robota Clanka, którzy dość nieoczekiwanie stają się ostatnią nadzieją na uratowanie Galaktyki Solana przed głównym antagonistą – Drekiem.

Angry Birds – maj 2016

Wściekłe, chociaż sympatyczne ptaki zadebiutowały jako bohaterowie dość prostej gry, ale błyskawicznie stały się ogólnoświatowym fenomenem. Na rynku szybko pojawiły się zabawki, książki, komiksy i serial animowany. Kwestią czasu było więc powstanie pełnometrażowego filmu.

Angry Birds trafią na ekrany kin w maju tego roku, zaś obsada tej produkcji robi wrażenie. W oryginalnej wersji językowej w tytułowe ptaki wcielą się między innymi Jason Sudeikis, Danny McBride i Peter Dinklage.

Warcraft – czerwiec 2016

Warcraft to kolejny fenomen na liście. Gry o zmaganiach orków i ludzi przez długi czas były uznawane za jedne z najlepszych strategii czasu rzeczywistego, a World of Warcraft, czyli gra MMORPG osadzona w tym uniwersum, pomimo ponad 10 lat na karku jest najpopularniejszą produkcją tego gatunku na świecie. Znana ze świetnie zrealizowanych przerywników filmowych seria już w czerwcu doczeka się pełnoprawnej ekranizacji.

Podobnie, jak opisywane wcześniej Ratchet and Clank, tak i Warcraft będzie opowiadać całą historię od początku. W filmie pojawią się więc takie postacie jak Medivh, Gul’dan i Anduin Lothar, zaś na ekranie zobaczymy między innymi Travisa Fimmela, Bena Fostera i Dominica Coopera.

Assassin’s Creed – grudzień 2016

Seria Assassin’s Creed ma wszystko czego potrzeba hitowej produkcji kinowej. Znajdziemy tutaj zarówno efektowne sceny walk i parkouru, jak również intrygę, która ciągnie się przez setki lat i zadowoli wszystkich miłośników teorii spiskowych. Nic więc dziwnego, że po 9 latach od debiutu pierwszej części doczekamy się filmu osadzonego w realiach tej serii.

5 ekranizacji gier, których doczekamy się w najbliższych 12 miesiącach - ilustracja #5

Już w grudniu kinowe Assassin’s Creed przedstawi nam losy Calluma Lyncha (w tej roli Michael Fassbender), który dzięki animusowi otrzyma możliwość „przeżycia” wspomnień swojego przodka - Aguilara de Agarorobo (niespodzianka, w tej roli również Michael Fassbender) należącego do Bractwa Asasynów.

Resident Evil: The Final Chapter – styczeń 2017

W odróżnieniu od poprzednich pozycji na liście, Resident Evil już wcześniej doczekało się kilku ekranizacji i po raz pierwszy zadebiutowało w kinach już w roku 2002. The Final Chapter będzie więc kolejną już kontynuacją przygód Alice, odgrywanej przez Millę Jovovich.

5 ekranizacji gier, których doczekamy się w najbliższych 12 miesiącach - ilustracja #6

Oprócz głównej bohaterki, na ekranie zobaczymy też mnóstwo postaci znanych z gier – między innymi Chrisa Redfielda, Adę Wong i Alberta Weskera. Premierę zaplanowano na styczeń 2017 roku.

Poza wymienionymi powyżej filmami zaplanowano również ekranizacje serii i gier, takich jak:

Niestety, żaden z tych filmów nie ma jeszcze oficjalnej daty premiery.