Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gramynawynos.pl 4 września 2016, 17:25

Primordia – postapokaliptyczna przygódówka otrzyma wersję mobilną 21 września

Firma Wadjet Eye Games i studio Wormwood poinformowały, że 21 września do sprzedaży trafi mobilna wersja znanej z pecetów postapokaliptycznej przygodówki Primordia.

Specjalizującą się w przygodówkach firma Wadjet Eye ciężko pracuje nad przeniesieniem na rynek mobilny swoich produkcji. Kolejnym tego owocem stanie się gra Primordia, której autorzy właśnie zapowiedzieli, że wydanie na iOS-a zadebiutuje 21 września tego roku.

Primordia została opracowana przez studio Wormwood, przy współpracy ludzi z Wadjet Eye. Gra przenosi nas do postapokliptycznego świata, w którym dawno wymarli wszyscy ludzie. Pozostały po nich jedynie ich mechaniczne kreacje w postaci inteligentnych robotów. Fabuła opowiada o jednym z nich imieniem Horatio Nullbuilt, który wraz zaprzyjaźnionym dronem Crispinem prowadzą spokojną egzystencję na pokładzie wraku statku powietrznego.

Pewnego dnia wrogi robot kradnie bohaterom źródło energi, którego potrzebują do przetrwania. Para rusza w pościg i ostatecznie dociera do miasta Metropol. Tam nie tylko znajdą złodzieja, ale odkryją również prawdę o własnej przeszłości oraz o tym, jaki los ta naprawdę spotkał ludzkość.

Primordia to klasyczna przygodówka, więc zabawa polega na eksplorowaniu świata, prowadzeniu rozmów i rozwiązywaniu zagadek logicznych. Na PC gra została ciepło przyjęta przez fanów gatunku. Chwalono wyśmienitą fabułę poruszającą istotne tematy, ciekawy klimat oraz wymagające i pomysłowe zagadki. Gracze mobilni mają więc na co czekać.

Gra będzie produkcją premium, a więc pozbawioną mikropłatności. Mobilne Primordia zostało ona razie zapowiedziane wyłącznie na iOS, ale produkcje sygnowane logiem Wadjet Eye zawsze trafiają na Androida w jakiś czas po debiucie na urządzeniach firmy Apple i zdziwilibyśmy się, gdyby tym razem było inaczej.

Recenzja wersji pecetowej w serwisie Gry-Online.pl

Primordia – oficjalna strona gry