Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 1 marca 2016, 14:05

autor: Draug

Wieści ze świata (Anno 2205, Rocket League, Rainbow Six: Siege) 1/3/2016

Dziś piszemy o premierze DLC Tundra do Anno 2205, zapowiedzi wydania pudełkowego Rocket League na PS4 i XOne oraz aktualizacji 2.2 do gry Rainbow Six: Siege. Witajcie w wieściach ze świata – codziennej porcji krótkich wiadomości.

Anno 2205 – wypuszczono DLC Tundra i nowy patch

Studio Blue Byte wypuściło pierwszy duży, płatny dodatek DLC do strategii ekonomicznej Anno 2205, zatytułowany Tundra. Rozszerzenie wprowadza zupełnie nowy teren pod budowę infrastruktury – podmokłe obszary tytułowej tundry na Równinach Vanha, które mają 82 tys. akrów powierzchni. Gracz musi osuszyć moczary, a następnie wśród pastwisk wołów piżmowych założyć miasto, w którym będzie miał do dyspozycji dwa nowe typy populacji, pięć niedostępnych wcześniej łańcuchów produkcji i dziesięć odmian surowców/towarów. DLC jest dostępne na Steamie w cenie 11,99 euro (ok. 52 zł) lub w sklepie Uplay za 49,90 zł.

Ponadto deweloper udostępnił aktualizację Corporation HQ, która przede wszystkim poprawia ekran statystyk korporacji, by uczynić go bardziej przejrzystym i intuicyjnym, oraz umożliwia prowadzenie handlu z niezależnymi kupcami. Łatka eliminuje też szereg niedoróbek.

Rocket League – wydanie pudełkowe na PS4 i XOne

Firma 505 Games zawarła umowę ze studiem Psyonix, na mocy której w III kwartale bieżącego roku gra Rocket League w wersji na konsole PlayStation 4 i Xbox One trafi na sklepowe półki w formie pudełkowej. Wydanie to zostanie nazwane Collector’s Edition i będzie wzbogacone o trzy wydane do tej pory większe paczki DLC: Supersonic Fury, Revenge of the Battle-Cars i Chaos Run. Oprócz tego w „edycji kolekcjonerskiej” znajdą się ekskluzywne dla niej dodatki, ale na razie nie zdradzono, o jakich prezentach tutaj mowa.

Nie wiemy też, czy rzeczone wydanie pojawi się w Polsce. Niemniej, biorąc pod uwagę, że gry PayDay 2 i Brothers: A Tale of Two Sons (inne sławne pozycje z katalogu 505 Games) w wersjach na konsole ósmej generacji trafiły na nasz rynek dzięki firmie Techland, można spodziewać się, że wrocławski wydawca zechce wprowadzić na półki lokalnych sklepów również taki hit jak Rocket League.

Rainbow Six: Siege otrzymał „antycheaterski” patch 2.2

Studio Ubisoft Montreal wypuszcza dzisiaj patch 2.2 do taktycznej strzelanki sieciowej Tom Clancy’s Rainbow Six: Siege (na razie tylko na PC; na konsolach łatka pojawi się jutro). Ponieważ francuski gigant szykuje się do rozpoczęcia e-sportowych zmagań w rzeczonej grze, aktualizacja koncentruje się na środkach, które mają przeciwdziałać oszustwom, poprawieniu wyważenia rozgrywki oraz eliminacji kolejnej garści błędów.

Fallout Shelter niebawem otrzyma dużą aktualizację 1.4

Studio Bethesda przed końcem bieżącego tygodnia wypuści aktualizację 1.4 do gry Fallout Shelter – miksu strategii ekonomicznej, survivalu i symulatora życia, stworzonego z myślą o urządzeniach mobilnych. Będzie to największa przygotowana dotąd łatka, która wzbogaci ów tytuł m.in. o system rzemiosła (craftingu), możliwość zmieniania wyglądu swoich podopiecznych po stworzeniu zakładu fryzjerskiego, nowe pomieszczenia w schronie, stroje i bronie z Fallouta 4, psy i koty oraz niedostępny wcześniej rodzaj zwierzątek – papugi.

Wieści ze świata (Anno 2205, Rocket League, Fallout Shelter, Rainbow Six: Siege) 1/3/2016 - ilustracja #3

Galeria obrazków

Polecamy też Waszej uwadze najnowsze obrazki w naszej galerii…

Galeria filmów

…jak również najnowsze filmy z gier: