Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategicznePC
Okładka Life in Bunker (PC)

Life in Bunker PC

Przygotowana przez ekipę niezależnego Flox Studios postapokaliptyczna strategia ekonomiczna, w której zadaniem graczy jest zarządzanie niewielką społecznością żyjącą w przeciwatomowym schronie.

Strategiczne | ekonomiczne | postapokalipsa | survival

PC Windows
Okładka Life in Bunker (PC)

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

25lutego2016

25lutego2016

Steam

Life in Bunker to wydana na platformę PC postapokaliptyczna strategia ekonomiczna. Grę opracował zespół Flox Studios.

Fabuła

Akcja toczy się w bliżej nieokreślonej, ale niedalekiej przyszłości, w jakiś czas po tym jak wojna atomowa przeobraziła naszą planetę w radioaktywne pustkowia. Ocaleli tylko ci, którzy zdążyli schronić się w podziemnych bunkrach i to w zarządcę jednej z takich placówek przychodzi wcielić się graczowi. Jego zadaniem jest zadbanie o to, by oddana pod jego pieczę społeczność przetrwała do momentu, w którym możliwy stanie się powrót na powierzchnię.

Mechanika

W wydanym na platformę PC Life in Bunker świat generowany jest proceduralnie przy każdej nowej rozgrywce. Do dyspozycji gracza oddane zostają cztery podziemne piętra, dzięki czemu można rozbudowywać schron nie tylko w poziomie, ale także w pionie. Wnętrze placówki zamieszkują postaci, które mogą należeć do jednej z sześciu profesji. Zawód nie jest jednak jedynym elementem determinującym zachowanie i przydatność poszczególnego człowieka, a każdy z mieszkańców posiada także unikalne cechy oraz osobowość.

Podstawowym zadaniem gracza jest sprawne zarządzanie surowcami, takimi jak woda, energia elektryczna, czyste powietrzne, rudy żelaza, jedzenie, śmieci czy materiały budowlane. Przez całą rozgrywkę trapi nas niedostatek wszystkiego, więc każda decyzja musi zostać dobrze przemyślana. Konieczne jest także rozbudowywanie schronu oraz prowadzenie badań nad nowymi technologiami.

Zabawę utrudnia system zdarzeń losowych, który potrafi ściągnąć nam na głowę takie problemy jak infekcje, choroby, spadki napięcia czy awarie sprzętu. Ponadto wraz z upływem czasu mieszkańcy schronu powoli się starzeją i w końcu umierają. Dlatego musimy zadbać o to, aby postacie miały dzieci zdolne przejąć obowiązki swoich rodziców.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Ocena czytelników: 7,1 / 10 na podstawie 26 głosów czytelników.

Gry podobne do Life in Bunker

Wymagania wiekowe Life in Bunker

12+

Wymagania sprzętowe Life in Bunker

PC Windows

PC Windows

Rekomendowane: Intel Core i5/i7 3.0 GHz, 4 GB RAM, karta grafiki 1 GB GeForce 650M lub lepsza, 1 GB HDD, Windows 8
Minimalne: Intel Core i5 2.4 GHz, 4 GB RAM, karta grafiki 1 GB GeForce 640M lub lepsza, 1 GB HDD, Windows 7

Premiera Life in Bunker - strategii ekonomicznej w stylu Fallout Shelter
Premiera Life in Bunker - strategii ekonomicznej w stylu Fallout Shelter

wiadomość26 lutego 2016

Do sprzedaży trafiła gra Life in Bunker, czyli strategia ekonomiczna, w której naszym zadaniem jest zarządzanie niewielką społecznością żyjącą w schronie przeciwatomowym.