Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPGPC
Okładka Secrets of Grindea (PC)
OkładkaSecrets of Grindea (PC)

Secrets of Grindea PC

RPG akcji wzorowany na japońskich produkcjach znanych z 16-bitowych konsol. Akcja Secrets of Grindea toczy się w magicznej krainie fantasy, której mieszkańcy rywalizują o to, kto posiada najlepsze przedmioty.

RPG | fantasy | 2D | top-down | indie | kooperacja | RPG akcji

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Secrets of Grindea Premiera PC

wczesny dostęp

13lipca2015

2022

Steam

2022

producent: Pixel Ferrets wydawca: Pixel Ferrets Strona oficjalna

Angielskie napisyAngielskie napisy

Gry podobne do Secrets of Grindea

Moonlighter

Cryamore

Wayward Souls

Secrets of Grindea to wydane na platformę PC RPG akcji, wzorowane na japońskich produkcjach z tego gatunku wydanych 16-bitowe konsole. Jest to debiutancka produkcja studia Pixel Ferrets.

Fabuła

Akcja toczy się w pełnej magii krainie fantasy znanej jako Grindea. W tym świecie liczy się tak naprawdę tylko to, ile i jakie przedmioty znajdują się w kolekcji każdego mieszkańca. Gracz wciela się w młodego bohatera (lub bohaterkę), który dopiero rozpoczyna swoją karierę Kolekcjonera. Jego ambicją jest zgromadzić najrzadsze artefakty z całego królestwa.

Podczas prób dokonania tego wyczynu wplącze się w wydarzenia, które przetestują jego przyjaźnie i więzy rodzinne, a ostatecznie decyzje bohatera wpłyną na losy całego świata.

Mechanika

Wydane na platformę PC Secrets of Grindea podąża oldskulowymi ścieżkami wytyczonymi przez stare japońskie RPG-i akcji. Wydarzenia obserwujemy z kamery umieszczonej wysoko nad głową postaci, a zabawa sprowadza się głównie do eksplorowania świata i walki z wrogami za pomocą zręcznościowego systemu potyczek.

Poza głównym wątkiem fabularnym na gracza czeka masa opcjonalnych misji pobocznych. Motywację do dalszej rozgrywki zapewnia oferujący dużą swobodę system rozwoju. Nie ma tutaj jasno określonych klas czy maksymalnych poziomów doświadczenia i możemy ulepszać dowolne statystyki oraz bez ograniczeń nabywać nowe umiejętności. Dodatkową atrakcją jest możliwość tresowania zwierzaków, które potem wspierają nas podczas przygód.

Tryby gry

Secrets of Grindea oferuje obszerną kampanię fabularną, którą możemy przejść samotnie lub w kooperacji z maksymalnie trzema towarzyszami. Ponadto istnieje także opcja rywalizowania z innymi ludźmi na arenach w ramach kilku różnorodnych minigier.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: Internet   Liczba graczy: 1-4  

Oczekiwania czytelników: 6.9 / 10 na podstawie 8 głosów czytelników.

Secrets of Grindea cena w dniu premiery: 53,99 PLN

Wymagania wiekowe Secrets of Grindea: Odpowiednia dla każdego wieku.

Secrets of Grindea Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Minimalne:
  • Intel Dual Core 2.0 GHz / AMD Athlon X2 5200+ 2.6 GHz
  • 1 GB RAM
  • karta grafiki 512 MB GeForce 9400 / Radeon HD 3400 lub lepsza
  • 300 MB HDD
  • Windows XP/Vista/7/8