Encyklopedia Gier Top Gry Premiery Beta testy Screeny Download Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPGPC
Okładka UnReal World (PC)
OkładkaUnReal World (PC)

UnReal World PC

Oldskulowa, roguelike’owa gra RPG z elementami survivalu, opracowana przez dwuosobowe studio Enormous Elk, które z spędziło 26 długich lat na systematycznym rozwijaniu rozwijaniu gry, nim udostępniło ją w sprzedaży.

RPG | turowe | roguelike | survival | historyczne

Kolekcja gier
Obserwuj grę

UnReal World Premiera PC

26lutego2016

Steam

26lutego2016

producent: Enormous Elk wydawca: Enormous Elk Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Gry podobne do UnReal World

Expeditions: Viking

Stoneshard

Eye of the Beholder

UnReal World to wydane na platformę PC survivalowe RPG typu roguelike. Projekt opracowało studio Enormous Elk, a w praktyce wszystkie prace wykonało dwóch deweloperów - Sami Maaranen oraz Erkka Lehmus i zanim produkcja trafiła do sprzedaży, twórcy spędzili na jej rozwijaniu długich 26 lat.

Fabuła

Akcja UnReal World toczy się we wczesnym okresie epoki żelaza i osadzona jest w północnych regionach Europy, mniej więcej na terenach współczesnej Finlandii. Gra jest roguelikowym symulatorem życia i dlatego nie posiada żadnego głównego wątku fabularnego - otrzymujemy pełną swobodę w kwestii kształtowania losów i kariery naszej postaci.

Mechanika

Wydane na platformę PC UnReal World to roguelikowe RPG koncentrujące się na aspektach survivalowych. Całość opracowano tak, aby realistycznie odtwarzała życie w epoce żelaza. Tworząc postać, wybieramy pomiędzy dziewięcioma bardzo różnymi kulturami, które mają kluczowe znacznie dla potencjału postaci oraz jej wiedzy o świecie.

Gra w niczym nie ogranicza działań postaci. Może ona zostać m.in. rybakiem, samotnikiem unikającym innych ludzi, poszukiwaczem przygód, myśliwym traperem, kupcem lub też połączyć aspekty różnych profesji. Autorzy postawili na realizm, zarówno w rozgrywce, jak i realiach historycznych. Przemierzając proceduralnie generowane tereny, naszym priorytetem jest przede wszystkim przetrwanie. Podczas zabawy możemy m.in. tropić zwierzynę łowną, zastawiać na nią pułapki, urządzać polowania, oprawiać zdarte ze zwierząt skóry, handlować w wioskach, tworzyć własne przedmioty oraz budować tymczasowe schronienia i stałe domy.

Wszystko to opiera się na bogatym systemie rozwoju obejmującym setki umiejętności. Natomiast walki toczone są w turach i oferują imponujący poziom rozbudowania taktycznego. Co ciekawe, nie przewidziano żadnych punktów życia i zamiast tego gra symuluje rany oraz kontuzje, poczynając od siniaków aż po połamane kości, a wszystkie te obrażenia wpływają na zachowanie postaci. Ponadto autorzy zadbali o wysoki realizm wirtualnego świata, a rządzące jego proceduralną generacją mechanizmy pilnują, aby zapełnić wykreowane tereny realistyczną ilością i różnorodnością zwierząt oraz roślin.

Ostatnia modyfikacja 1 marca 2016

Tryb gry: single player  

Ocena użytkowników: 8,9 / 10 na podstawie 442 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe UnReal World: 12+