Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPGPC
Okładka UnReal World (PC)

UnReal World PC

Oldskulowa, roguelike’owa gra RPG z elementami survivalu, opracowana przez dwuosobowe studio Enormous Elk, które z spędziło 26 długich lat na systematycznym rozwijaniu rozwijaniu gry, nim udostępniło ją w sprzedaży.

RPG | turowe | roguelike | survival | historyczne

PC Windows
Okładka UnReal World (PC)

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

26lutego2016

26lutego2016

Steam

Kolekcja gier
Obserwuj grę

UnReal World to wydane na platformę PC survivalowe RPG typu roguelike. Projekt opracowało studio Enormous Elk, a w praktyce wszystkie prace wykonało dwóch deweloperów - Sami Maaranen oraz Erkka Lehmus i zanim produkcja trafiła do sprzedaży, twórcy spędzili na jej rozwijaniu długich 26 lat.

Fabuła

Akcja UnReal World toczy się we wczesnym okresie epoki żelaza i osadzona jest w północnych regionach Europy, mniej więcej na terenach współczesnej Finlandii. Gra jest roguelikowym symulatorem życia i dlatego nie posiada żadnego głównego wątku fabularnego - otrzymujemy pełną swobodę w kwestii kształtowania losów i kariery naszej postaci.

Mechanika

Wydane na platformę PC UnReal World to roguelikowe RPG koncentrujące się na aspektach survivalowych. Całość opracowano tak, aby realistycznie odtwarzała życie w epoce żelaza. Tworząc postać, wybieramy pomiędzy dziewięcioma bardzo różnymi kulturami, które mają kluczowe znacznie dla potencjału postaci oraz jej wiedzy o świecie.

Gra w niczym nie ogranicza działań postaci. Może ona zostać m.in. rybakiem, samotnikiem unikającym innych ludzi, poszukiwaczem przygód, myśliwym traperem, kupcem lub też połączyć aspekty różnych profesji. Autorzy postawili na realizm, zarówno w rozgrywce, jak i realiach historycznych. Przemierzając proceduralnie generowane tereny, naszym priorytetem jest przede wszystkim przetrwanie. Podczas zabawy możemy m.in. tropić zwierzynę łowną, zastawiać na nią pułapki, urządzać polowania, oprawiać zdarte ze zwierząt skóry, handlować w wioskach, tworzyć własne przedmioty oraz budować tymczasowe schronienia i stałe domy.

Wszystko to opiera się na bogatym systemie rozwoju obejmującym setki umiejętności. Natomiast walki toczone są w turach i oferują imponujący poziom rozbudowania taktycznego. Co ciekawe, nie przewidziano żadnych punktów życia i zamiast tego gra symuluje rany oraz kontuzje, poczynając od siniaków aż po połamane kości, a wszystkie te obrażenia wpływają na zachowanie postaci. Ponadto autorzy zadbali o wysoki realizm wirtualnego świata, a rządzące jego proceduralną generacją mechanizmy pilnują, aby zapełnić wykreowane tereny realistyczną ilością i różnorodnością zwierząt oraz roślin.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Ocena czytelników: 8,9 / 10 na podstawie 431 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe UnReal World

12+

UnReal World - po 26 latach produkcji survivalowe RPG trafiło do sprzedaży
UnReal World - po 26 latach produkcji survivalowe RPG trafiło do sprzedaży

wiadomość27 lutego 2016

Do sprzedaży trafiła gra RPG UnReal World, czyli survivalowe roguelike, w którym naszym zadaniem jest przetrwać na północy Europy w epoce żelaza. Autorzy spędzili na tworzeniu tego projektu 26 lat.