Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 7 stycznia 2010, 13:57

autor: Jiker

Wieści ze świata (Alan Wake, Dead Space 2, Yakuza 3) 7/1/10

„Wieści ze świata” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dzisiaj w menu: europejska Yakuza 3 jednak z japońskim dubbingiem, premiera komiksu Mass Effect, o debiucie Dead Space 2, wartość brytyjskiego rynku gier i inne. Zapraszamy do lektury.

„Wieści ze świata” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dzisiaj w menu: europejska Yakuza 3 jednak z japońskim dubbingiem, premiera komiksu Mass Effect, o debiucie Dead Space 2, wartość brytyjskiego rynku gier i inne. Zapraszamy do lektury.

Yakuza 3

Koncern SEGA zweryfikował dotychczasowe informacje na temat amerykańskiej i europejskiej wersji gry akcji Yakuza 3 na PlayStation 3. Produkcja ukaże się na zachodnich rynkach z angielskimi napisami – japoński dubbing pozostanie nietknięty. Z pewnością wiadomość ta ucieszy fanów serii, oczekujących na marcową premierę kolejnych przygód Kazumy Kiryu (mniej więcej w tym samym czasie w Japonii zadebiutuje czwarta odsłona).

Wieści ze świata (Alan Wake, Dead Space 2, Yakuza 3) 7/1/10 - ilustracja #1

Mass Effect 2

W Stanach Zjednoczonych rozpoczęto sprzedaż komiksu Mass Effect Redemption, opowiadającego historię Liary T'Soni i przedstawiającego wydarzenia sprzed drugiej odsłony cyklu (premiera pod koniec tego miesiąca w wersjach na PC, X360). Album został opracowany przez scenarzystę Maca Waltersa i grafika Omara Francię. Znajdziecie go m.in. na łamach serwisu internetowego wydawcy, firmy Dark Horse.

Naughty Dog

Evan Wells, wiceprezes studia Naughty Dog oznajmił w rozmowie z telewizją internetową G4, że zarządzany przez niego zespół deweloperski nie ma aktualnie w planach wyprodukowania trzecioosobowej gry akcji utrzymanej w stylu cyklu Uncharted, działającej w oparciu o PlayStation Motion Controller (premiera wiosną tego roku). W przypadku, gdyby faktycznie zajął się produkcją takowej pozycji, należałaby ona raczej do któregoś z najpopularniejszych gatunków znanych z Wii – czyli prostych, casualowych produkcji dla całej rodziny.

Dead Space 2

Dead Space 2 – kontynuacja jednej z najlepszych produkcji 2008 roku – trafi do sprzedaży, gdy deweloping zostanie ostatecznie ukończony, poinformował główny producent gry, Steve Papoutsis. Ekipa Visceral Games pragnie dopracować Dead Space 2 w każdym szczególe. Wydawca, koncern Electronic Arts, nie zamierza przyspieszać premiery, która według plotek odbędzie się na przełomie 2010 i 2011 roku.

Wielka Brytania

W 2009 roku brytyjski rynek elektronicznej rozrywki wygenerował przychód na poziomie 3,31 miliarda funtów. Z tytułu sprzedaży gier uzyskano 1,62 miliarda funtów. Najwięcej egzemplarzy rozeszło się na Wii (18 milionów), lecz to w przypadku Xboksa 360 przychód był najwyższy (459 milionów funtów). Z kolei 1,06 miliarda przyniosła sprzedaż konsol. Kolejnych 630 milionów dołożono rozprowadzając wśród klientów akcesoria do konsol i PC.

Rock Band 2

Jeszcze dzisiaj przeprowadzona zostanie aktualizacja gry muzycznej Rock Band 2, dzięki której posiadacze tej ostatniej będą mogli korzystać z bezprzewodowych mikrofonów Singstar. Update przygotowuje również grunt pod wprowadzenie finalnej wersji platformy Rock Band Network.

Alan Wake

Robbie Bach z Microsoftu oświadczył w czasie targów CES 2010, że thriller Alan Wake będzie po majowej premierze w dalszym ciągu wspierany przez studio Remedy. Chodzi tu przede wszystkim o regularne publikowanie dodatkowych epizodów w formie DLC.

Wieści ze świata (Alan Wake, Dead Space 2, Yakuza 3) 7/1/10 - ilustracja #2

Darksiders

Joe Madureira, dyrektor kreatywny studia Vigil Games, oświadczył w rozmowie z redakcją serwisu VG247, że singleplayerowa gra akcji Darksiders była pierwotnie planowana jako produkcja z rozbudowanym trybem kooperacji dla maksymalnie czterech osób. Gracze mieliby się wcielać we wszystkich Czterech Jeźdźców Apokalipsy. Wstępny plan nie mógł jednak zostać zrealizowany. Przypominamy, że gra już jutro zadebiutuje na europejskim rynku. Od kilku dni w Darksiders grają Amerykanie i bardzo sobie tę grę chwalą.

Galeria obrazków

Polecamy Waszej uwadze najnowsze obrazki w galeriach...

Dementium II

Galeria filmów

A także najnowsze filmy z gier:

Recka - Bayonetta video recenzja

Mass Effect 2 - Szturmowiec - wersja PL

Mass Effect 2 - Miranda Lawson

Divinity II: Ego Draconis

Darksiders: Wrath of War

Army of Two: The 40th Day - multiplayer

gry