Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 16 września 2010, 10:05

Wielomilionowa sprzedaż gier z serii Saints Row i Warhammer 40,000

Saints Row oraz Warhammer 40,000 należą do najpopularniejszych marek koncernu THQ. Nie tylko cieszą się uznaniem krytyków, ale i graczy, którzy cenią je nierzadko wyżej od bardziej promowanych tytułów reprezentujących podobne gatunki. I choć pod względem wyników sprzedaży Saints Row i Warhammer 40,000 nie wypadają jakoś fenomenalnie, to jednak nie mają się czego wstydzić.

Saints Row oraz Warhammer 40,000 należą do najpopularniejszych marek koncernu THQ. Nie tylko cieszą się uznaniem krytyków, ale i graczy, którzy cenią je nierzadko wyżej od bardziej promowanych tytułów reprezentujących podobne gatunki. I choć pod względem wyników sprzedaży Saints Row i Warhammer 40,000 nie wypadają jakoś fenomenalnie (szczególnie w porównaniu do serii GTA lub StarCraft), to jednak nie mają się czego wstydzić.

Wielomilionowa sprzedaż gier z serii Saints Row i Warhammer 40,000 - ilustracja #1

Saints Row 2

Z informacji ujawnionych na konferencji dla inwestorów przez wiceprezesa THQ, Paula Pucino, wynika, że druga odsłona cyklu Saints Row (X360, PS3, PC) w ciągu niespełna dwóch lat od dnia premiery sprzedała się w nakładzie przekraczającym 3,4 miliona egzemplarzy. W sumie gangsterska marka utrzymana w sandboksowym stylu, znalazła do tej pory 6 milionów nabywców (wliczając w to pierwszą odsłonę, wydaną w 2006 roku na Xboksa 360). Być może w obliczu wyników sprzedaży cyklu GTA nie są to jakieś imponujące liczby – sama część czwarta rozeszła się w 17 milionach egzemplarzy – ale z pewnością kwalifikują one markę do miana hitu.

Powyższy rezultat poprawiony zostanie zapewne w momencie debiutu trzeciej odsłony Saints Row, która według ostatnich wieści powinna trafić na sklepowe półki jesienią 2011 roku. Nie wiadomo tylko, czy fanom spodoba się pomysł zmiany stylu gry na bardziej kreskówkowy, mający odciąć serię od marki GTA.

Wielomilionowa sprzedaż gier z serii Saints Row i Warhammer 40,000 - ilustracja #2

Warhammer 40,000: Dawn of War II

Pucino ujawnił również, że rezultatem na takim samym poziomie może się również pochwalić marka Warhammer 40,000 (w posiadaniu THQ od 2001 roku), reprezentowana do tej pory przede wszystkim przez produkcje stricte pecetowe. W ramach owych 6 milionów egzemplarzy zawarta została również sprzedaż strategii czasu rzeczywistego Dawn of War II, a także dedykowanego jej rozszerzenia o tytule Chaos Rising. Także tutaj wynik sprzedaży będzie miał szansę ulec poprawie już niedługo. W pierwszym kwartale 2011 roku do sklepów trafi bowiem drugi dodatek do pecetowego Dawn of War II (świetnie zapowiadające się Retribution), a latem otrzymamy szansę zagrania w pełną akcji strzelaninę Warhammer 40,000: Space Marine (PC, X360, PS3).

2012 lub 2013 rok przyniosą ponadto premierę gry MMO Warhammer 40,000: Dark Millenium Online, która według znawców gatunku zapowiada się wyjątkowo ciekawie.

gry