Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 16 września 2010, 10:15

autor: omadaha

Dawn of War II - Retribution porzuca Games for Windows Live

Firma THQ ogłosiła dziś, że drugi dodatek do produkcji studia Relic – Warhammer 40,000: Dawn of War II – Retribution będzie wykorzystywał platformę Steamworks zamiast dotychczas obsługiwanej przez gry z tej serii – Games for Windows Live.

Firma THQ ogłosiła dziś, że drugi dodatek do produkcji studia RelicWarhammer 40,000: Dawn of War II – Retribution będzie wykorzystywał platformę Steamworks zamiast dotychczas obsługiwanej przez gry z tej serii – Games for Windows Live.

Dawn of War II: Retribution nie jest pierwszym tytułem, w przypadku którego zdecydowano się na zmiany. W zeszłym miesiącu informowaliśmy bowiem o tym, że Warhammer 40,000: Space Marine także porzucił platformę Microsoftu na rzecz technologii Valve. Na podobne posunięcie zdecydowali się już wcześniej inni wydawcy wspierający Games for Windows Live.

Dawn of War II - Retribution porzuca Games for Windows Live - ilustracja #1

Zdaniem wydawcy transfer na platformę Steamworks pozwoli graczom w pełni wykorzystać technologię Valve i umożliwi korzystanie ze wszystkich opcji społecznościowych Steama, takich jak: grupy, zapraszanie znajomych, achievementy i chat. Możliwa będzie również organizacja darmowych weekendów w trybie dla wielu graczy oraz częstsze i szybsze wydawanie nowych aktualizacji.

W przeprowadzonym przez PC Gamer wywiadzie Jeff Lydell – producent Retribution podkreślił, że zmiana platformy podyktowana jest chęcią uczynienia gry bardziej przystępną dla gracza. „Dawn of War II i Chaos Rising są hybrydami Steamworks i Games for Windows Live i wymagają, aby ich posiadacz logował się na obu platformach. Zawsze uważaliśmy, że jest to uciążliwe” – stwierdził Lydell.

Dawn of War II - Retribution porzuca Games for Windows Live - ilustracja #2

THQ ogłosił ponadto, że rozpoczął prace nad nowym systemem meczowym i rankingowym, przygotowywanym specjalnie na potrzeby Dawn of War II: Retribution. Jednocześnie wydawca zapowiedział, że wcześniejsze tytuły z serii Dawn of War nie będą wstecznie kompatybilne z platformą Steamworks, co oznacza, że w dalszym ciągu wykorzystywać będą Games for Windows Live.

Przypominamy, że Warhammer 40,000: Dawn of War II – Retribution ma być całkowicie samodzielnym rozszerzeniem, w którym pojawi się wiele nowych elementów, w tym sześć ras i wiele jednostek. Dokładna data premiery nie jest jeszcze znana, ale gra ukaże się najprawdopodobniej w pierwszym kwartale przyszłego roku.