Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 16 września 2010, 09:30

autor: Sarge

Tomb Raider 9 z otwartym światem i akcją w Japonii?

Po wydanym niemal dwa lata temu Tomb Raider: Underworld, informacje na temat serii nieco przycichły. Poza sporadycznymi plotkami nikt oficjalnie nie potwierdził, że kolejna odsłona powstaje – zamiast tego zajęto się grą Lara Croft and the Guardian of Light odbiegającą nieco swoimi założeniami od głównego cyklu. Tymczasem jednak temat dziewiątego Tomb Raidera wrócił ponownie.

Po wydanym niemal dwa lata temu Tomb Raider: Underworld, informacje na temat serii z najsłynniejszą panną archeolog w roli głównej nieco przycichły. Poza sporadycznymi plotkami nikt oficjalnie nie potwierdził, że kolejna odsłona powstaje – zamiast tego zajęto się grą Lara Croft and the Guardian of Light odbiegającą nieco swoimi założeniami od głównego cyklu. Tymczasem jednak temat dziewiątego Tomb Raidera wrócił ponownie.

Wszystko za sprawą najnowszego numeru magazynu PC Gamer, który w swojej stałej rubryce opisującej najświeższe plotki zamieścił parę szczegółów na temat najnowszych przygód Lary Croft. Co ciekawe, pokrywają się one z doniesieniami sprzed roku, gdy do redakcji serwisu Four Player Co-Op dotarły dość wiarygodne informacje na temat otoczki fabularnej i miejsca akcji Tomb Raidera 9. Artykuł został wówczas szybko usunięty na polecenie samego studia Crystal Dynamics, co pozwalało przypuszczać, że owe plotki mają całkiem solidne podstawy. Najnowszy PC Gamer zdaje się jeszcze bardziej utwierdzać nas w przekonaniu, że coś jest na rzeczy.

Tomb Raider 9 z otwartym światem i akcją w Japonii? - ilustracja #1
Czy twórcy tak widzą młodą Larę w Tomb Raider 9?

Tak jak dowiadywaliśmy się już rok temu, także i tym razem PC Gamer powraca z wiadomością, jakoby akcja nowego Tomb Raidera miała rozgrywać się na wielkiej wyspie w Japonii, gdzie moglibyśmy się swobodnie poruszać. Jak wiadomo, poprzednie odsłony były liniowe i poza ewentualną możliwością powrotu w odwiedzone miejsca nie mieliśmy zbyt wielkiego pola do popisu w temacie dostępnych dróg do celu. „Dziewiątka” miałaby to zmienić, a gracz mógłby decydować, którym obszarem zająć się najpierw lub w jaki sposób rozwiązać daną zagadkę.

Potwierdzają się też wcześniejsze spekulacje o przeniesieniu akcji w przeszłość, dzięki czemu wcielilibyśmy się w jeszcze młodą i niedoświadczoną Larę, która dopiero zaczyna swoje działania w różnych zakątkach świata. Wprawdzie niektóre wydania cyklu pozwalały nam wcielić się w 16-letnią pannę Croft, ale były to tylko epizodyczne etapy. Poznalibyśmy też większą ilość szczegółów dotyczących historii głównej bohaterki, gdyż jej przeszłość odgrywałaby znacznie większą rolę niż kiedykolwiek.

Chociaż powyższe rewelacje wciąż należy traktować w kategorii plotek, to ich obecność w wielu różnych źródłach pozwala mieć nadzieję, że jednak coś jest na rzeczy. Po premierze Tomb Raider: Underworld wielu graczy narzekało na zbyt dużą odtwórczość i trzymanie się sprawdzonych schematów. Możliwe więc, że panowie z Crystal Dynamics postanowili radykalnie odświeżyć serię. Oddanie do dyspozycji otwartego świata z pewnością wiązałoby się z wprowadzeniem wielu nowych patentów do rozgrywki, choć też budzi wątpliwości, czy takie rozwiązanie sprawdzi się w końcowym produkcie. O wszystkim przekonamy się tak naprawdę najwcześniej wtedy, gdy autorzy zdecydują się w końcu oficjalnie zapowiedzieć swój projekt.

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

gry