Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 22 lutego 2010, 14:03

autor: Maciej Śliwiński

Kolejne plotki o Tomb Raider 9 w sieci

Plotek o nowej grze z serii Tomb Raider ciąg dalszy. Mimo, że kolejna odsłona przygód sympatycznej i miłej dla oka pani archeolog nie została jeszcze potwierdzona oficjalnie, w sieci pojawiły się kolejne spekulacje związane z tym tytułem.

Plotek o nowej grze z serii Tomb Raider ciąg dalszy. Mimo, że kolejna odsłona przygód sympatycznej i miłej dla oka pani archeolog nie została jeszcze potwierdzona oficjalnie, w sieci pojawiły się kolejne spekulacje związane z tym tytułem.

Kolejne plotki o Tomb Raider 9 w sieci - ilustracja #1

Jak donosi hiszpańska strona gamelosofy.com, najnowsza gra opowiadająca o przygodach Lary Croft będzie w wersji na konsolę PlayStation 3 wykorzystywać bezprzewodowy kontroler reagujący na ruch (przez media nazywany obecnie Arc lub Gem), nad którym obecnie pracuje Sony. Jeśli te informacje się sprawdzą, najnowszy Tomb Raider, przez hiszpańskich dziennikarzy oznaczany po prostu cyfrą 9 (faktycznie, chronologicznie będzie to dziewiąta gra cyklu) będzie jedną z pierwszych produkcji wykorzystujących najnowszy system sterowania powstający w laboratoriach Sony.

Informację należy jednak traktować w kategorii plotek. Do tej pory Square Enix (właściciel Eidosa), posiadające prawa do marki Tomb Raider, jak i studio Crystal Dynamics, rzekomo pracujące nad nowymi przygodami Lary Croft, nie potwierdziły żadnych informacji, które na przestrzeni ostatnich miesięcy trafiły do sieci. A tych było sporo.

W czerwcu ubiegłego roku za sprawą opublikowanego w sieci CV Chrisa Conway’a, byłego pracownika Crystal Dynamics, pojawiły się pierwsze plotki o nowej odsłonie Tomb Raidera. W czasie zatrudnienia w CD, Conway rzekomo pracował nad elementami systemu rozgrywki i sztucznej inteligencji do kolejnej gry z cyklu Tomb Raider, która w założeniach miała trafić do sprzedaży w 2010 roku. Informacja ta zbiegła się również z doniesieniami ze Square Enix – Toby Gard (kilkanaście lat temu powołał do życia postać Lary Croft) rzekomo rozpoczął wtedy pracę nad nową produkcją.

Kolejne plotki o Tomb Raider 9 w sieci - ilustracja #2

Lipiec przyniósł kolejne rewelacje, tym razem odnoszące się bezpośrednio do fabuły powstającej w tajemnicy produkcji. Zachodnie media branżowe poinformowały, że akcja najnowszych przygód Lary Croft umiejscowiona będzie na zapomnianej, japońskiej wyspie, a gracze przeniosą się w czasie do młodości przyszłej pani archeolog. Wiadomość przeszłaby może bez echa, gdyby nie to, że przedstawiciele studia Crystal Dynamics szybko skontaktowali się z serwisem 4Player Co Op (pierwszy opublikował szczegóły fabularnego wątku TR9), prosząc o usunięcie materiału. Przy okazji tych plotek, padło również stwierdzenie o zupełnie nowym systemie walki oraz sterowania Larą, które miałoby zapewnić niema absolutną swobodę poruszania się po świecie gry. W tym kontekście, wieści o prawdopodobnym wykorzystaniu nowego gadżetu do sterowania od Sony, wydają się więcej niż prawdopodobne.

O następną falę spekulacji zadbało nieświadomie samo studio Crystal Dynamics, umieszczając w grudniu w Internecie ogłoszenie o poszukiwaniach projektanta trybu multiplayer do wysokobudżetowej produkcji przeznaczonej na konsole PlayStation 3 i Xbox 360. Tomb Raider z możliwością gry wieloosobowej? Najprawdopodobniej tak, gdyż studio CD jest kojarzone wyłącznie z tą serią.

Najbliższym branżowym wydarzeniem, podczas którego gracze prawdopodobnie otrzymają nowe informacje, zarówno na temat Tomb Raidera, jak i gadżetu Sony, będzie Games Developer Conference, zaplanowane na połowę marca. Nie pozostaje nic, tylko czekać.

gry