Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 26 czerwca 2020, 14:19

autor: Entelarmer

Wiedźmin 3 jako easter egg w Cyberpunk 2077

GameSpot doniósł o znalezisku wypatrzonym w trakcie niedawnej sesji z grą Cyberpunk 2077. Dziennikarz serwisu twierdzi, jakoby natrafił na easter egg nawiązujący do Wiedźmina 3: Dzikiego Gonu.

Wiedźmin 3 jako easter egg w Cyberpunk 2077 - ilustracja #1
Ciri pojawiła się w prologu Cyberpunka 2077 – poniekąd.

Od wczoraj Cyberpunk 2077 jest na ustach całej branży (nie żeby wcześniej gra miała problemy z rozgłosem), komentującej wczorajszą prezentację Night City Wire oraz wrażenia z rozgrywki. Jednak GameSpot znalazł też chwilę na wspomnienie o easter eggu wypatrzonym w trakcie zabawy z demem udostępnionym mediom. Jeden z dziennikarzy serwisu zdecydował się zagrać postacią z korporacyjną przeszłością. W trakcie eksplorowania biura V w budynku japońskiej korporacji Arasaka natrafił na magazyn poświęcony produkcjom retro z okładką gry miesiąca redakcji, czyli – jakżeby inaczej – Wiedźminem 3: Dzikim Gonem. Czasopismo zdobiły więc podobizny Geralta oraz Ciri. Niestety, GameSpot nie zamieścił żadnego screena na dowód, musimy więc wierzyć autorowi na słowo.

Obecność takiego easter egga już na etapie dema nie powinna dziwić. Studio CD Projekt RED zapewniało, że ukończyło prace nad zawartością Cyberpunka 2077 – ostatnie opóźnienie wynika jedynie z potrzeby doszlifowania gry. Co prawda, z prologu udostępnionego dziennikarzom wycięto część rzeczy, ale chodziło jedynie o usunięcie elementów powiązanych z głównym wątkiem fabularnym. Nie żeby robiło to różnicę osobom wyglądającym premiery. Cyberpunk 2077 ukaże się dopiero 19 listopada na komputerach osobistych oraz konsolach PlayStation 4 i Xbox One, a także na PS5 i XSX (gdy tylko te platformy będą dostępne). Na szczęście oczekiwanie umilą nam nowe odcinki Night City Wire zapowiedziane przez CD Projekt RED.

Find Your Next Game 2020 Centrum PlayStation 5 - Wszystko o konsoli i jej grach