Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 14 stycznia 2011, 14:43

autor: Olek

Wiedźmin 2: Zabójcy Królów – nowy materiał „Z dziennika dewelopera”

Wśród najbardziej wyczekiwanych gier tego roku poważne zagraniczne serwisy wymieniają także polską superprodukcję – Wiedźmin 2: Zabójcy Królów. Studio CD Projekt RED nie zwalnia tempa, o czym świadczy najnowszy odcinek cyklu „Z dziennika dewelopera”.

Początek nowego roku to dobra pora na różnego rodzaju podsumowania i prognozy. Na przestrzeni najbliższych 12 miesięcy możemy spodziewać się premier kilkudziesięciu głośnych tytułów jak: Diablo III, Mass Effect 3, Killzone 3, Star Wars: The Old Republic, Portal 2, Dragon Age II, Deus Ex: Human Revolution, Crysis 2, Rage czy The Elders Scrolls V: Skyrim. Wśród najbardziej wyczekiwanych gier tego roku poważne zagraniczne serwisy wymieniają także polską superprodukcję – Wiedźmin 2: Zabójcy Królów. Studio CD Projekt RED nie zwalnia tempa, o czym świadczy najnowszy odcinek cyklu „Z dziennika dewelopera”.

Wiedźmin 2: Zabójcy Królów - Z dziennika dewelopera - Postacie

Tym razem twórcy gry skupili się na postaciach w Wiedźminie 2. Arkadiusz Borowik, Jan Bartkowicz, Artur Śliwiński, Paweł Mielniczuk i Jan Marek omawiają m.in. różnice w wyglądzie i zachowaniu mieszkańców różnych krain, jakie odwiedzi Geralt. Z materiału dowiecie się także sporo ciekawych informacji o bohaterach niezależnych.

Wiedźmin 2: Zabójcy Królów – nowy materiał „Z dziennika dewelopera” - ilustracja #1

Wiedźmin 2: Zabójcy Królów to bez wątpienia jedna z największych i najgłośniejszych produkcji polskiej branży gier wideo na przestrzeni ostatnich lat. Twórcy gry chcą nawiązać rywalizację ze specjalizującymi się w gatunku cRPG uznanymi deweloperami jak BioWare, Obsidian Entertainment czy Bethesda Softworks. Wbrew pozorom nie są na straconej pozycji. Według zachodnich ekspertów kontynuacja Wiedźmina ma duże szanse, by stać się jedną z najlepszych gier RPG tego roku. Charles Onyett z serwisu IGN zaliczył produkcję studia CD Projekt RED do pierwszej 10-tki najbardziej wyczekiwanych tytułów na komputery PC. Z Wiedźminem 2 równie duże nadzieje wiążą m.in. magazyn GameInformer oraz serwisy 1UP, Gametrailers, Rockpapershotgun, Nowgamer, Gamingbolt i rzecz jasna gry-online.pl.

O oczekiwaniach polskich graczy najlepiej świadczy fakt, że od kilku lat w niemal wszystkich plebiscytach na najbardziej wyczekiwane nad Wisłą gry druga część przygód Geralta z Rivii zajmuje pierwsze miejsce.

Przypomnijmy, że premiera tytułu przewidziana jest na 17 maja. Póki co Wiedźmin 2: Zabójcy Królów zawita jedynie na komputery PC. W późniejszym terminie CD Projekt nie wyklucza jednak przygotowania także konsolowych wersji gry, choć uzależnione jest to w dużej mierze od rynkowego sukcesu na pecetach.

Fanów Wiedźmina zachęcamy do lektury zapowiedzi i obejrzenia materiałów wideo z cyklu „Z dziennika dewelopera”.