Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 15 listopada 2010, 19:38

autor: Olek

Nad czym jeszcze pracują twórcy Wiedźmina 2?

Do premiery drugiej części Wiedźmina pozostało już tylko kilka miesięcy, więc mogłoby się wydawać, że studio CD Projekt RED skoncentrowane jest wyłącznie na tej grze. Z wypowiedzi Adama Kicińskiego, członka zarządu Optimus S.A. na antenie stacji telewizyjnej TVN CNBC wynika jednak, że deweloper równolegle zajmuje się „czymś jeszcze”.

Do premiery drugiej części Wiedźmina pozostało już tylko kilka miesięcy, więc mogłoby się wydawać, że studio CD Projekt RED skoncentrowane jest wyłącznie na tej grze. Z wypowiedzi Adama Kicińskiego, członka zarządu Optimus S.A. na antenie stacji telewizyjnej TVN CNBC wynika jednak, iż deweloper równolegle zajmuje się „czymś jeszcze”.

Okazją do rozmowy był niedawno opublikowany raport kwartalny spółki, która zanotowała niewielką stratę. Kiciński wyjaśnił, że taki wynik był zakładany z uwagi na sezonowy charakter działalności wydawniczej. Wywiad nabrał rumieńców, gdy jeden z dziennikarzy zapytał o przyszłoroczne plany związane z produkcją gier.

Nad czym jeszcze pracują twórcy Wiedźmina 2? - ilustracja #1

- Wiedźmin 2 to jest jedyny projekt przez nas ogłoszony, ale prowadzimy prace nad czymś więcej. Z prospektu emisyjnego i opisu działalności RED-a umieszczonego w sprawozdaniu finansowym za trzeci kwartał można nieco w tej materii wyczytać – stwierdził Adam Kiciński.

Sprawdziliśmy. Wzmianki o równoległym projekcie CD Projekt RED są jednak bardzo lakoniczne. We wspomnianym sprawozdaniu finansowym znalazło się sformułowanie:

„Obecnie w studiu CD Projekt RED trwają prace nad kolejnymi projektami opartymi na postaci Wiedźmina. Najbliższa planowana premiera to Wiedźmin 2 w wersji na komputery PC, a następnie na platformy konsolowe.”

Z kolei w najświeższym prospekcie emisyjnym firmy można przeczytać :„CD Projekt RED prowadzi zaawansowane prace nad kolejnymi częściami Wiedźmina”; a także: „Rozpoznawalna marka stanowi znakomitą bazę do rozwoju całej serii. Ponadto Wiedźmin 2 i kolejne produkcje CD Projekt RED powstaną w oparciu o własną, unikalną technologie stworzoną z myślą o grach RPG, do którego to gatunku należy Wiedźmin”.

Co z tego wynika? Najwyraźniej studio CD Projekt RED szykuje graczom jakąś niespodziankę. Najbardziej prawdopodobna wydaje się konsolowa wersja Wiedźmina 2. O przymiarkach do Xboksa 360 i PlayStation 3 mówiło się od dawna, więc nie byłoby to wielkim zaskoczeniem. Konwersję trudno jednak uznać za odrębny projekt. Czy chodzi więc o Wiedźmina 3? Bardziej prawdopodobne wydaje się jednak, że równolegle z drugą częścią przygód Geralta powstaje dodatek. Nie można też wykluczyć, iż deweloper pracuje nad czymś zupełnie innym, co z Wiedźminem 2 łączy jedynie zastosowana technologia.

Przy okazji rozmowy w studiu TVN CNBC dowiedzieliśmy się także, że firmom Optimus S.A. i ABC Data nie tylko udało się dojść do porozumienia w sprawie spornych warrantów subskrypcyjnych, ale nawet ocieplić stosunki, co w przyszłości może zaowocować wspólnymi przedsięwzięciami biznesowymi.

Martwić powinien natomiast fakt, że mówiąc o terminie premiery gry Wiedźmin 2: Zabójcy Królów Adam Kiciński wspomniał o pierwszej połowie a nie jak do tej pory zakładano pierwszym kwartale przyszłego roku. Czyżby produkcja miała zaliczyć poślizg?