Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 8 października 2010, 14:00

autor: Jiker

CD Projekt - przypuszczalna data premiery Wiedźmina 2 i sukces gog.com [news uaktualniony]

Istnieje duże prawdopodobieństwo, że poznaliśmy dokładną datę premiery drugich przygód Wiedźmina. Mianowicie podczas rozmowy prezesa CD Projektu Michała Kicińskiego ze stacją TVN CNBC, na tablicy profilowej firmy pojawiła się sugestia, że Wiedźmin 2: Zabójcy Królów trafi na sklepowe półki 25 marca.

Istnieje duże prawdopodobieństwo, że poznaliśmy dokładną datę premiery drugich przygód Wiedźmina. Mianowicie podczas rozmowy prezesa CD Projektu Michała Kicińskiego ze stacją TVN CNBC, na tablicy profilowej firmy pojawiła się sugestia, że Wiedźmin 2: Zabójcy Królów trafi na sklepowe półki 25 marca. Co prawda obok tego terminu widniał rok 2010, jednakże najprawdopodobniej wynikał on jedynie z niedopatrzenia osoby odpowiedzialnej za przygotowanie tabeli.

CD Projekt - przypuszczalna data premiery Wiedźmina 2 i sukces gog.com [news uaktualniony] - ilustracja #1

W związku z powyższym uznanie terminu za oficjalny musi zostać poprzedzone weryfikacją ze strony CD Projektu, ponieważ Michał Kiciński w żaden sposób nie odniósł się do informacji zawartych na tablicy profilowej. Przypominamy jednocześnie, że dotąd w kontekście daty premiery Wiedźmin 2 podawany był przyszły rok, a konkretnie jego początek. 25 marca wpisuje się zatem idealnie w dotychczasowe zapowiedzi. Liczymy na to, że z uwagi na wagę tej informacji, oświadczenie wyjaśniające sprawę ujrzy światło dzienne możliwie szybko.

Głównym tematem rozmowy Michała Kicińskiego z TVN CNBC była jednak kwestia serwisu Good Old Games. Dowiedzieliśmy się w ten sposób, że platforma dystrybucji cyfrowej uruchomiona przez CD Projekt z myślą o rynku międzynarodowym radzi sobie doskonale. W bardzo krótkim czasie udało jej się przejąć pozycję jednego z najważniejszych serwisów zajmujących się taką działalnością. O ile w 2009 roku gog.com sprzedał milion egzemplarzy gier (w średniej cenie 6 dolarów za sztukę), o tyle w 2010 roku istnieje duża szansa na podwojenie tego wyniku. Już teraz Good Old Games udało się wskoczyć na drugie miejsce wśród najczęściej odwiedzanych serwisów poświęconych sprzedaży gier, wyprzedzając dotychczasowego wicelidera rankingu, czyli platformę Direct2Drive.com. W dużym stopniu pomogła mu w tym kontrowersyjna kampania marketingowa zakończona wyjściem gog.com z fazy beta (serwis funkcjonował w ten sposób od 2008 roku).

Prezes CD Projektu sugeruje, że źródłem sukcesu było dostrzeżenie istotnego problemu zachodnich graczy. Mianowicie w przeciwieństwie do Polaków miłośnicy gier komputerowych mieszkający w Stanach Zjednoczonych i w niektórych krajach Europy Zachodniej mieli dotąd bardzo utrudniony dostęp do pozycji starszych. Według Kicińskiego serwis CD Projektu, nastawiony na handlowanie niemal wyłącznie tytułami tego właśnie rodzaju, wpisał się idealnie w wyrażane przez nich potrzeby. Z pewnością publikowanie w jego ramach gier pokroju Baldur’s Gate, Planescape Torment oraz Icewind Dale przysporzy mu kolejnych fanów.

UAKTUALNIENIE: Poniżej oficjalny komentarz firmy CD Projekt w sprawie statusu produkcji gry The Witcher 2: Assassins of Kings i jej daty wydania:

W zeszłym tygodniu ukończyliśmy wersję alpha gry. To bardzo ważny etap w produkcji każdego tytułu, gdyż oznacza to, że główna linia fabularna gry jest już kompletna. Wiedźmina 2 można już przejść w całości, wykonując główny wątek fabularny i większość misji pobocznych. Premiera gry Wiedźmin 2: Zabójcy Królów planowana jest na koniec pierwszego kwartalu 2011 roku. Dokładny termin premiery zostanie podany w niedalekiej przyszłości, jako że jest jeszcze zbyt wcześnie na podanie bardziej precyzyjnej daty.