Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 18 maja 2011, 11:51

autor: sathorn

Wiedźmin 2 - jakość grafiki na minimalnych i maksymalnych detalach

Jak duża jest różnica między Wiedźminem 2 uruchomionym na minimalnych i maksymalnych ustawieniach? Odpowiedź na to pytanie przedstawiają redaktorzy niemieckiego serwisu pcgames.de. Chociaż rozwarstwienie jest spore, to trzeba przyznać, że gra CD Projekt RED prezentuje się nieźle, nawet uruchomiona na starszym sprzęcie.

Jak duża jest różnica między Wiedźminem 2 uruchomionym na minimalnych i maksymalnych ustawieniach? Odpowiedź na to pytanie przedstawiają redaktorzy niemieckiego serwisu pcgames.de. Chociaż rozwarstwienie jest spore, to trzeba przyznać, że gra CD Projekt RED prezentuje się nieźle, nawet gdy jest uruchomiona na starszym sprzęcie.

Zauważcie, że na ustawieniach minimalnych nie pojawia się w ogóle trawa. Nawet w uproszczonej postaci. Braków tego typu jest więcej, no ale gdzieś cięcia trzeba było zrobić. Jednak trzeba przyznać, że oprawa wizualna nie traci nic ze swojego charakteru, nawet wtedy, gdy pozbawieni jesteśmy możliwości używania najnowszych filtrów graficznych czy antyaliasingu.

Wiedźmin 2 - jakość grafiki na minimalnych i maksymalnych detalach - ilustracja #1

Tak prezentują się w Wiedźminie 2 krajobrazy na niskich ustawieniach

Wiedźmin 2 - jakość grafiki na minimalnych i maksymalnych detalach - ilustracja #2

A tak na wysokich

Różnica jest duża, jednak nie tak kolosalna, jak można by się spodziewać. CD Project RED wyraźnie nie chce rozczarować tych graczy, którzy dawno już nie ulepszali swoich maszyn. Posiadacze starszego sprzętu nie powinni mieć więc powodów do narzekań. Tym bardziej, że minimalne wymagania sprzętowe nie są zbyt wygórnowane.

Wszystkich zainteresowanych pełnym artykułem pokazującym Wiedźmina 2 w różnych detalach odsyłam do serwisu pcgames.de. Warto się tam udać, gdyż autorzy przygotowali bardzo fajne obrazki i specjalny skrypt porównawczy, dzięki którym możemy dokładnie porównać jakość grafiki w poszczególnych ujęciach i scenach.

Wiedźmin 2 zadebiutował w Polsce wczoraj, po zamieszaniu związanym z systemami DRM, które uniemożliwiły przez kilkanaście godzin uruchomienie gry posiadaczom edycji kolekcjonerskich. Produkcja CD Project RED otrzymała od naszego recenzenta notę 9,5/10.

Geralt, coś niewyraźnie dziś wyglądasz