Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 9 czerwca 2011, 09:55

autor: Sarge

Ubisoft przygotowuje pięć gier na Wii U

Ujawnienie Wii U pociągnęło za sobą prezentacje gier, jakie zmierzają na tę konsolę. Poza krótkimi zajawkami tak naprawdę nie wiemy na ich temat zbyt wiele. Przed szereg wyłamała się firma Ubisoft, zapowiadając pięć przygotowywanych produkcji, z czego dwie to zupełnie nowe marki.

Ujawnienie Wii U pociągnęło za sobą prezentacje gier, jakie zmierzają na tę konsolę. Jednak poza krótkimi zajawkami tak naprawdę nie dowiedzieliśmy się na ich temat zbyt wiele. Przed szereg wyłamała się firma Ubisoft, zapowiadając pięć przygotowywanych produkcji, z czego dwie to zupełnie nowe marki.

Pierwszą z nich jest Killer Freaks from Outer Space – pierwszoosobowa strzelanina w stylu horrorów klasy B. Akcja dzieje się w Londynie opanowanym przez stwory jako żywo przypominające zmutowaną wersję królików z serii Raving Rabbids. Nie będziemy zupełnie bezbronni, gdyż w ich eksterminacji pomoże nam zróżnicowany arsenał. Gra jest tworzona przez studio Ubisoft Montpellier, a jej pierwszy zwiastun możecie oglądać poniżej. Niestety, brakuje w nim ujęć z rozgrywki.

Dziennikarze, którzy mieli już możliwość zobaczenia gry w akcji twierdzą, że sterowanie w pełni wykorzystuje możliwości nowego kontrolera. Na małym ekranie wyświetlany jest obraz z telewizora, dzięki czemu możemy się obracać i celować poprzez rozglądanie się przypominającym tablet urządzeniem. Podobno osoba prezentująca tytuł miała drobne problemy z precyzyjnym namierzaniem wrogów. Niewykluczone, że sprawę rozwiąże rozważana implementacja tradycyjnego sterowania z użyciem gałek analogowych.

Strzelanina została także zaprezentowana w trybie multiplayer, gdzie jeden z graczy używał nowego kontrolera, a drugi posługiwał się klasycznym urządzeniem z pierwszego Wii. O ile w tym ostatnim przypadku zabawa wyglądała identycznie jak w każdym FPS-ie, tak pierwszy użytkownik zajmował się wysyłaniem potworów w wybrane miejsca na mapie. Wygląda na to, że w prezentowanym trybie rozgrywki taka osoba nie będzie brała czynnego udziału w zabawie, a raczej skupi się na przeszkadzaniu pozostałym. Killer Freaks from Outer Space zadebiutuje na rynku w 2012 roku – całkiem możliwe, że w momencie premiery samej konsoli.

Na temat kolejnego tytułu szykowanego przez Ubisoft na razie nie wiemy nic konkretnego. Zdradzono tylko, że będzie to zupełnie nowa gra sportowa. Nie zdecydowano się jednak nawet uściślić, jakiej dyscypliny dotyczy. W tym przypadku musimy czekać na oficjalną zapowiedź.

Ubisoft przygotowuje pięć gier na Wii U - ilustracja #1

Więcej dowiedzieliśmy się na temat pokazywanego na wtorkowej konferencji Tom Clancy’s Ghost Recon Online (premiera w 2012 roku). Dziennikarzom zaprezentowano działanie tego tytułu przy użyciu nowego kontrolera. Okazuje się, że zostanie on wykorzystany do systemu Crosscom 2.0, pozwalającego używać dotykowego ekranu jako centrum dowodzenia. Możemy wyznaczać cele dla naszych kompanów, obserwować aktualną pozycję przeciwników czy też używać żyroskopu do kontrolowania latającego drona.

Pokazano również jak działa dostosowywanie wyglądu i funkcjonalności broni do naszych potrzeb. Palcami możemy wybierać pożądane części (tłumik, celownik itd.), a na ekranie telewizora na bieżąco widzimy trójwymiarowy model aktualnie modyfikowanej pukawki. Jej wybór stanie się o tyle kluczowy, że dzieło Ubisoft Shanghai tradycyjnie oferuje bardziej taktyczną rozgrywkę, w której dobór broni jest istotny.

Na sam koniec zaprezentowano tryb wieloosobowy, choć działał on tylko w pojedynku „jeden na jednego”. W przeciwieństwie do Killer Freaks from Outer Space, zabawa odbywała się na dwóch konsolach połączonych w sieć. Z ujawnionych informacji wynika, że przed rozpoczęciem rozgrywki założymy konto, które będzie działać tylko w obrębie Ghost Recon Online. Dzięki temu zalogujemy się do swego rodzaju portalu społecznościowego Ghost Feed, gdzie korzystając z tabletowego kontrolera będziemy mogli śledzić poczynania znajomych.

Ubisoft przygotowuje pięć gier na Wii U - ilustracja #2

Niestety nie uściślono, czy zapowiedziany na konferencji Nintendo Assassin’s Creed jest zupełnie nową produkcją. Całkiem możliwe, że chodzi o zwykły port z konkurencyjnych konsol, ale francuska firma na razie nie chciała ujawniać szczegółów w tym temacie. Zdradzono tylko, że nowy kontroler może zostać wykorzystany do wyświetlania mapy świata, interaktywnej bazy danych, zmiany posiadanej broni oraz do korzystania z trybu Eagle Vision.

Piątym tytułem od Ubisoftu zmierzającym na Wii U jest kolejna odsłona Raving Rabbids. Wszelkie informacje na jej temat zostaną ujawnione w przyszłości. Musimy poczekać także na więcej detali dotyczących pozostałych pozycji. Do premiery konsoli pozostało jeszcze dużo czasu, więc zapewne jeszcze nie raz usłyszymy o dedykowanych jej produkcjach.