Ubisoft nie chce ryzykować i powierza przyszłość Assassin’s Creed trzem weteranom serii. Współtworzyli jedne z najbardziej uwielbianych przez fanów odsłon

Do ekipy kształtującej przyszłość Assassin’s Creed dołączyli weterani serii. Nowi włodarze marki pracowali przy takich odsłonach cyklu, jak Black Flag, Origins czy Revelations.

Maciej Gaffke

1
Ubisoft nie chce ryzykować i powierza przyszłość Assassin’s Creed trzem weteranom serii. Współtworzyli jedne z najbardziej uwielbianych przez fanów odsłon, źródło grafiki: Ubisoft.
Ubisoft nie chce ryzykować i powierza przyszłość Assassin’s Creed trzem weteranom serii. Współtworzyli jedne z najbardziej uwielbianych przez fanów odsłon Źródło: Ubisoft.

Dalszy rozwój serii Assassin’s Creed (tak samo jak Far Cry i Rainbow Six) spoczywa od niedawna w rękach zależnej od Ubisoftu spółki Vantage Studios – poza francuskim studiem finansowanej także przez chińską korporację Tencent. Dziś poznaliśmy trzy nazwiska, które dołączą do ekipy odpowiedzialnej za rozbudowę cyklu o zakapturzonych zabójcach w następnych latach.

Fani nie powinni być zawiedzeni nowymi włodarzami skrytobójczej serii, ponieważ są z nią oni związani od bardzo wielu lat; niektórzy nawet od pierwszej części, która ukazała się w 2007 roku. Kto dokładnie wejdzie w skład zespołu zarządzającego AC?

  1. Martin Schelling – mianowany na szefa marki Assassin’s Creed. Będzie odpowiedzialny za kompleksową strategię oraz długoterminową wizję rozwoju. W przeszłości pracował przy takich odsłonach, jak Revelations, Black Flag, Origins czy Valhalla.
  2. Jean Guesdon – od teraz pełni funkcję szefa treści cyklu. Do jego obowiązków zalicza się dbanie o całościowy kierunek artystyczny, wspieranie pojedynczych gier, a także nadzór nad zachowaniem „DNA” Assassin’ Creed w przyszłych produkcjach. Wcześniej współtworzył oryginalną grę, zaś w Origins i Black Flag pełnił funkcję reżysera kreatywnego.
  3. François de Billy – awansowany na szefa doskonałości produkcji marki. Jak podaje Ubisoft, wzmocni on procesy tworzenia oraz realizacji cyklu. Jako dyrektor produkcji czuwał nad konstruowaniem AC: Valhalli i AC: Origins.

Ubisoft / Reddit.

W ciągu kilku najbliższych tygodni wspomniana trójka dołączy do Andrée-Anne Boisvert (producentki projektów międzymarkowych w ramach serii Assassin’s Creed oraz dyrektorka ds. doskonałości technologicznej) i Lionela Hillera (wiceprezesa marki oraz strategii wejścia na rynek), żeby ukształtować przyszłość cyklu o skrytobójcach.

Prezes Ubisoftu, Yves Guillemot, udzielił nie tak dawno wywiadu serwisowi Variety, w którym nieco nakreślił nam przyszłe losy serii. Ujawnił, że aktualnie tworzonych jest kilka projektów pod szyldem Assassin’s Creed –prawdopodobnie miał tu na myśli znane już społeczności Hexe czy remake Black Flag oraz sieciowe Invictus.

Nie wiadomo jednak, kiedy dokładnie wspomniane produkcje trafią na rynek. Ubisoft obecnie przechodzi wielkie zmiany, które spowodowały m.in. masowe zwolnienia oraz anulowanie aż sześciu opracowywanych tytułów, w tym mocno oczekiwanego przez fanów odświeżenia Prince of Persia: Piaski Czasu.

Maciej Gaffke

Autor: Maciej Gaffke

W GRYOnline.pl zajmuje się głównie newsowaniem. Ukończył filologię polską (I stopień) oraz krajoznawstwo i turystykę historyczną (II stopień) na Uniwersytecie Gdańskim, co wiążę się z jego innymi, „pozagrowymi” zainteresowaniami – historią, książkami, podróżami. Jeśli zaś chodzi o same gry wideo – kiedyś wielbiciel FPS-ów, teraz nawrócony na przygodowe gry akcji. Poza tym interesuje się też bijatykami (szczególnie Mortal Kombat), RPG-ami oraz wszystkimi tytułami nastawionymi na pojedynczego gracza. Od czasu do czasu lubi również pograć w tenisa, siatkówkę czy piłkę nożną. Dumny mieszkaniec Pomorza i Pucka.

Do premiery pozostało tylko 10 dni, a tu takie informacje od twórców. 4-letnie oczekiwanie na polską postapokaliptyczną strategię przeciągnie się przez 2 inne gry

Następny
Do premiery pozostało tylko 10 dni, a tu takie informacje od twórców. 4-letnie oczekiwanie na polską postapokaliptyczną strategię przeciągnie się przez 2 inne gry

O filmowe doświadczenie w Wiedźminie 4 pomoże zadbać współtwórczyni wspaniałego elementu Clair: Obscur: Expedition 33. „CD Projekt Red zbiera drużynę Avengersów”

Poprzedni
O filmowe doświadczenie w Wiedźminie 4 pomoże zadbać współtwórczyni wspaniałego elementu Clair: Obscur: Expedition 33. „CD Projekt Red zbiera drużynę Avengersów”

GRYOnline.pl:

Facebook GRYOnline.pl Instagram GRYOnline.pl X GRYOnline.pl Discord GRYOnline.pl TikTok GRYOnline.pl Podcast GRYOnline.pl WhatsApp GRYOnline.pl LinkedIn GRYOnline.pl Forum GRYOnline.pl

tvgry.pl:

YouTube tvgry.pl TikTok tvgry.pl Instagram tvgry.pl Discord tvgry.pl Facebook tvgry.pl