Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 29 lipca 2011, 10:00

autor: Marcin "Sarge" Skierski

Twórcy serii Crysis pracują nad nową strzelaniną?

Z udostępnionych w sieci życiorysów pracowników studia Crytek wynika, że twórcy serii Crysis pracują nad zupełnie nową, jeszcze niezapowiedzianą strzelaniną. Niemiecki deweloper prawdopodobnie przygotowywał również drugi projekt, który został jednak anulowany.

W sieci pojawiły się spekulacje, jakoby studio Crytek pracowało nad nową, jeszcze niezapowiedzianą strzelaniną. Mówi się też o innym projekcie, nad którym prace zostały podobno anulowane.

Źródłem najświeższych doniesień są życiorysy pracowników niemieckiego dewelopera, na których trop wpadli przedstawiciele serwisu Superannuation, informujący o tym na Twitterze. David Ramos (jeden z programistów Crytek) na swoim profilu w serwisie LinkedIn w doświadczeniu zawodowym wspomina m.in. o strzelaninie, opartej na zupełnie nowej marce. Z wpisu dowiadujemy się, że projekt nie został jeszcze zapowiedziany i ma ukazać się na PlayStation 3, Xboksie 360 oraz PC.

Twórcy serii Crysis pracują nad nową strzelaniną? - ilustracja #1

W CV można zauważyć również wzmiankę na temat kolejnego reprezentanta tego samego gatunku, w którym akcję mielibyśmy obserwować z perspektywy trzeciej osoby. Mielibyśmy, bo z zawartych informacji wynika, że prace nad nim zostały przerwane i nie ma większych szans, by ujrzał światło dzienne. Gra miała zadebiutować na tych samych platformach, co wyżej wymieniona pozycja.

Trop prowadzi również do życiorysu byłego grafika firmy Crytek. Mowa jest w nim o anulowanej produkcji o tytule Redemption. Wprawdzie nie możemy być pewni, czy to ta sama pozycja, ale wszystko na to wskazuje.

Niewykluczone, że w obecnie twórcy serii Crysis pracują nawet nad trzema grami naraz. Oficjalnie zapowiedziano tylko Ryse – rozgrywającą się w czasach starożytnych produkcję wykorzystującą kontroler Kinect. Dzisiejsze doniesienia wskazują na jeszcze jeden produkt, a nie możemy przecież zapominać o plotkach dotyczących czwartej części strzelaniny TimeSplitters.