Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 7 stycznia 2011, 12:02

autor: Olek

Twórcy Fallout: New Vegas i God of War III z szansami na nagrodę za najlepszy scenariusz

Od czterech lat Stowarzyszenie Amerykańskich Scenarzystów Filmowych (Writers Guild of America) przyznaje nagrody także twórców najlepszych scenariuszy w grach wideo. Wczoraj ogłoszona została lista nominowanych do tegorocznej edycji WGA Videogame Writing Award. O statuetkę rywalizują m.in. autorzy scenariuszy do gier Assassin's Creed: Brotherhood, God of War III i Fallout: New Vegas.

Od czterech lat Stowarzyszenie Amerykańskich Scenarzystów Filmowych (Writers Guild of America) przyznaje nagrody także dla twórców najlepszych scenariuszy w grach wideo. Wczoraj ogłoszona została lista nominowanych do tegorocznej edycji WGA Videogame Writing Award. O statuetkę rywalizują m.in. autorzy scenariuszy do gier Assassin's Creed: Brotherhood, God of War III i Fallout: New Vegas. Laureata poznamy 5 lutego podczas odbywających się równolegle gali w Nowym Jorku i Los Angeles.

Co prawda znane jest powiedzenie Johna Carmacka, że fabuły w grach wideo mają takie samo znaczenie jak w filmach porno, ale na szczęście wielu graczy i twórców gier się z tym nie zgadza. W ubiegłym roku prestiżowa nagroda Stowarzyszenia Amerykańskich Scenarzystów Filmowych powędrowała w ręce Amy Henning, autorki scenariusza do Uncharted 2: Among Thieves. Tym razem szanse na zdobycie statuetki mają:

  1. Patrice Desilets, Jeffrey Yohalem, Corey May, Ethan Petty, Nicholas Grimwood i Matt Turner za Assassin's Creed: Brotherhood,
  2. John Gonzalez, Chris Avellone, Eric Fenstermaker, Travis Stout, Tess Treadwell, George Ziets, Jason Bergman, Nick Breckon, Matt Grandstaff, Will Noble i Andrew Scharf za Fallout: New Vegas,
  3. Marianne Krawczyk, Stig Asmussen, Ariel Lawrence i William Weissbaum za God of War III,
  4. Benjamin McCaw i Marianne Krawczyk za Prince of Persia: The Forgotten Sands,
  5. Marc Guggenheim, Lindsey Allen, Emily Silver, Jason Henderson, Adam Foshko i Michael Cassutt za Singularity,
  6. Haden Blackman, David Collins, John Stafford, Cameron Suey, Tid Cooney, Ian Dominguez i Tony Rowe za Star Wars: The Force Unleashed II.

Serwis Joystiq zwraca uwagę, że w gronie nominowanych zabrakło twórców scenariuszy do gier Mass Effect 2 i Red Dead Redepmtion. Zaskakującą absencję można jednak tłumaczyć specyficznymi regułami, jakimi rządzą się nagrody WGA. Przede wszystkim autorzy scenariusza muszą być wymienieni z imienia i nazwiska (np. w napisach końcowych), a ponadto należeć lub przynajmniej aplikować o przyjęcie do Stowarzyszenia Amerykańskich Scenarzystów Filmowych.

gry